Zahraničí

Zemřela herečka z legendárního Dallasu. Pár hodin po narozeninách

Zemřela herečka z legendárního Dallasu. Pár hodin po narozeninách
Zdroj: Instagram/Erin Ellwoodová

Na věčný odpočinek odešla další z legend amerického showbyznysu. Slavná herečka Gloria Henryová zemřela den po oslavě 98. narozenin. Proslula zejména jako maminka ze seriálu Dennis, postrach okolí, čeští diváci si ji ale mohou pamatovat i z kultovního Dallasu.

Gloria Henryová naposledy vydechla v sobotu, jen pár hodin po oslavě svých 98. narozenin. Smutnou zprávu na sociálních sítích oznámila hereččina dcera Erin Ellwoodová. Upozornil na to portál TMZ.

"Teď už létá, osvobozená od svého těla. Odešla v 15:40. V tolika ohledech to byla neskutečná žena. Poslední rok s ní byl nádherný a zároveň srdcervoucí. Sbohem, mami, navždy tě budu milovat," napsala na instagramu.

Související obsah

Henryová měla na kontě desítky rolí, hrát začala těsně po druhé světové válce. Do pamětí diváků se nejvíc vepsala jako matka Alice Mitchellová z ještě černobílého seriálu Dennis, postrach okolí. Ten se vysílal v letech 1959 až 1963. Objevila se ve 146 epizodách. Snažila se vychovávat neposedného syna a téměř pořád se musela omlouvat panu Wilsonovi, když mu Dennis provedl nějakou rošťárnu.

Herečka zazářila i v legendárním seriálu Dallas. Ve dvou epizodách ztvárnila Onu Evanderovou, bohatou sběratelku umění. Hrála i ve filmech Nebezpečné svědectví, Ranč zločinců nebo vůbec naposledy v komedii Malá vada na kráse z roku 2005. O sedm let později se ještě mihla v seriálu Parky a rekreace.

Představitel hlavního padoucha Dallasu J.R. Ewinga zemřel před téměř devíti lety. Připomeňte si ho v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz