Zahraničí

Místo fotbalu injekce: Národní stadion Francie se mění na očkovací centrum

Hráče na Francouzském národním stadionu (Stade de France) od úterních devíti hodin ráno vystřídali zdravotníci. Naočkovat tady chtějí až 10 tisíc lidí týdně. Očkovat by se mělo uvnitř stadionu od devíti hodin ráno do osmi večer.

Z největšího francouzského stadionu Stade de France se od úterý stalo velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci covid-19. Podle mluvčího stadionu Loïce Durosella je zatím cílem očkovat alespoň 10 tisíc lidí týdně s tím, že po dubnu by se počet očkování měl postupně zvyšovat. "Jsme schopni navýšit počet očkovacích boxů. Všechno ale záleží na dostupnosti dávek," řekl Duroselle agentuře AP.

Očkovací středisko by na stadionu mělo fungovat minimálně půl roku. Prvním zájemcům zdravotníci aplikují látku od společností Pfizer/BioNTech. Plánovaný fotbalový pohár ani červnový šampionát v ragby by ale dočasné vakcinační středisko ohrozit nemělo.

Související obsah

Stadion Stade de France se nachází na pařížském předměstí Saint-Denis a jeho kapacita přesahuje 80 tisíc míst. Národní stadion si Francouzi spojují s řadou zásadních, emotivních okamžiků novodobé historie. Ta se psala například v roce 1998, kdy se Francouzi stali mistry světa ve fotbale, ale i v listopadu 2015, kdy se právě tam odehrála série teroristických útoků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz