Domácí

Veřejná doprava v Libereckém kraji zdraží, půjde i o jízdné pro seniory

Propad příjmů, který způsobila koronavirová pandemie, bude Liberecký kraj řešit zdražením jízdného. Úpravu tarifu IDOL schválili krajští radní.

Doprava v Libereckém kraji od června zdraží. Kraj tak oznámil ve středu v tiskové zprávě. Nová úprava jízdného se bude převážně týkat plateb v hotovosti a má tak motivovat cestující, aby upřednostňovali bezhotovostní placení.


"Propad tržeb ve veřejné dopravě činil vloni zhruba 70 milionů korun a za první dva měsíce roku letošního přes 24 milionů, a to i přesto, že v letních měsících meziročně příjmy z jízdného stouply. Nechtěli jsme jít cestou plošného rušení spojů, abychom neomezovali cestující, a přitom zachovali srovnatelnou kvalitu služeb,“ řekl náměstek hejtmana Jan Sviták.

Související obsah


Změny v cenách jízdného se pak u hotovostních plateb změní o 15 %, u bezkontaktních plateb o 9 %. Další zásadní změnou jsou také jízdenky pro seniory, které budou po šesti letech zdraženy o 50 korun.


Cílem kraje je minimalizovat kontakt cestujících s řidiči, a také udržet veřejnou dopravu na vysoké úrovni. "Veškeré připravované změny mají za cíl zabránit úbytku cestujících. V době koronavirové pandemie byla totiž jednou z překážek obava občanů v autobusech a vlacích cestovat i přesto, že dopravci zajistili dodržování stanovených hygienických podmínek," doplnil Sviták.
 

Česká pošta od dubna zdražila své služby, podívejte se na reportáž TV Nova:

ak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz