Počasí

Sníh a mráz neustupují. Odborníci řekli, kdy k nám konečně dorazí jaro

Sníh a mráz neustupují. Odborníci řekli, kdy k nám konečně dorazí jaro
Zdroj: TV Nova

Ačkoliv podle kalendáře máme už jaro, Česko v posledních dnech sužují zima a sníh. Podle meteorologů by se však počasí mělo o víkendu už výrazně vylepšit a přinést s sebou vytoužené teplo. Dlouho ale nevydrží a jaro o sobě dá pořádně vědět až na konci dubna.

Konec pracovního týdne bude i nadále chladný, změnu přinese až sobota, kdy by měly teploměry ukázat až 18 °C. Během dne bude na většině území Česka polojasno až oblačno a místy se mohou objevit i typické jarní přeháňky.

Hezké počasí bude pokračovat i na konci týdne. V neděli by měly teploty vystoupat dokonce až k 21 °C. Jinak tomu nebude ani v pondělí. Od úterý se bude počasí opět trochu kazit, avšak následující víkend přinese opět výrazné oteplení, kdy teploty opět vystoupají k jarním teplotám.

Související obsah

Celkově si ale bohužel v dubnu příliš vysokých teplot neužijeme, jelikož meteorologové očekávají po zbytek měsíce teploty spíš podprůměrné. "Týdenní průměry nejvyšších denních teplot v prvním týdnu předpovědi předpokládáme kolem 9 °C, ve druhém týdnu kolem 12 °C, ve třetím a čtvrtém týdnu kolem 16 °C," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Spíše musíme počítat s velkou oblačností a srážkami, přechodně také sněhovými a teplotami do 10 °C. Na jaro si budeme muset počkat nejméně do konce dubna," řekla meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Současné počasí v Česku ovlivňuje hluboká tlakové níže nad severní Skandinávií přes kterou k nám proudí studený a vlhký vzduch od severozápadu. Více než kdy jindy se tedy potvrzuje pranostika "březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem".

Teplé počasí s sebou přineslo klíšťata! Podívejte se, kde řádí nejvíce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz