Domácí

Kamarád Josefa Laufera: Tak já vám řeknu, jak to s ním teď je

Kamarád Josefa Laufera: Tak já vám řeknu, jak to s ním teď je
Josef Laufer Zdroj: Profimedia

Jednoduchý zákrok, který se proměnil v boj o život. Tak skončila operace herce Josefa Laufera, který je nyní už více než rok v nemocnici. Jeho stav i po 13 měsících zůstává vážný.

Jednaosmdesátiletý herec a zpěvák Josef Laufer prodělal během operace selhání srdce. Lékaři ho od té doby udržují v umělém spánku.

Podle jeho blízkého přítele Zdeňka Hrubého se ani po roce na jeho stavu nic nezměnilo. "Je to pořád stejné, vůbec nic se nezměnilo. Je pořád v nemocnici a je to pravděpodobně nějaké kóma," řekl Hrubý redakci TN.cz.

Informace o hercově stavu má ale pouze zprostředkovaně, protože se k němu do nemocnice nedostane. "Vůbec se k němu nedostanu a nedostal jsem se za celý ten rok," dodal Hrubý.

Josef Laufer a Zdeněk Hrubý spolu minulý rok připravovali nový muzikál. V kontaktu tak byli nepřetržitě a zdrcující zpráva o Lauferově stavu přišla, jak blesk z čistého nebe. "Pepa mi říkal, že jde v pondělí na banální zákrok. Od pondělí už jsem se mu ale nedovolal,“ svěřil se Hrubý na podzim.

Související obsah


Známý herec byl prý čilý jako rybička. "Zasáhlo mě to hodně. Je nepochopitelný, jak se to mohlo stát,“ dodal Hrubý.


"My jsme se potkali na jedné oslavě. On se mě zeptal, jestli nemám nějaký nápad na muzikál. Tak jsem mu řekl, že mám, protože jsem měl zrovna dopsaný jeden námět,“ popsal Hrubý.


Zdeněk Hrubý je u muzikálu autorem hudby a Josef Laufer ho měl režírovat. Oba dva na muzikálu pracovali více než třičtvrtě roku. Budoucí plány však překazil hercův zdravotní stav.

Související obsahDiváci televize Nova mohou Josefa Laufera znát především z filmové série Kameňák, kde ztvárnil postavu Kohna. Laufer je také autorem známé písně Sbohem lásko, já jedu dál.

Zdeněk Hrubý o Lauferovi promluvil také v reportáži ze Života ve hvězdách, připomeňte si ji:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz