Krimi

Policie už ví, kdo měl okrást zdravotní sestřičky. Muži hrozí osm let

Policie už ví, kdo měl okrást zdravotní sestřičky. Muži hrozí osm let
Zdroj: Getty Images

Policistům se podařilo zjistit totožnost muže, který je podezřelý z vykradení šatny sester na covidovém oddělení jednotky intenzivní péče v náchodské nemocnici. Dotyčný měl ukrást peníze i doklady.

"Jedná o 64letého muže z Přerovska, který je stíhaný za obdobnou trestnou činnost v jiné části republiky,“ informovala ve středu policejní mluvčí Iva Kormošová.


Dotyčný měl podle kamerových záznamů 29. března v podvečerních hodinách na covidovém oddělení jednotky intenzivní péče postupně zkoušet dveře všech místností, dokud nenarazil na odemčenou sesternu. Tam chvíli pobyl a pak rychle z oddělení odešel.

Související obsah


"Osm sester přišlo o peněženky s hotovostí, platebními kartami a osobními doklady. Škoda byla vyčíslena na více než 10 tisíc korun,“ doplnila Kormošová. Na chodbě nemocnice se navíc našel také batoh, který měl patřit dotyčnému muži.


Řada lidí zločin odsoudila s tím, že jde o neskutečný hyenismus. "Je to jediná místnost, kde se všichni stýkají, kde se mohou najíst a odložit si věci, na chvíli si odpočinout. Tam je někdo přišel cíleně vykrást a sebral jim osobní doklady a peníze,“ zavrhla čin příbuzná jedné ze sestřiček náchodské nemocnice pro TN.cz.


Policisté se případem intenzivně zabývali a kvalifikovali ho jako zločin krádeže a neoprávněné opatření platebního prostředku, za což může pachatel v případě prokázání viny skončit až na osm let ve vězení.

Sestra měla obrat pacienty psychiatrie o miliony. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz