Naše Česko

Kavárenský řetězec vyrazil do boje s plasty. Končí příbory, časem i kelímky

Kavárenský řetězec vyrazil do boje s plasty. Končí příbory, časem i kelímky
Zdroj: TV Nova

Síť kaváren Starbucks se zbavuje dalšího plastu. Ještě letos by z jejich pultů měly zmizet plastové příbory. Následovat má také omezení kelímků.

Kavárenský řetězec Starbucks do konce letošního roku zruší plastové příbory. Nahradit je chce dřevěnou alternativou. "Obměna proběhne postupně s ohledem na stávající skladové zásoby a komfort našich zákazníků," potvrdil webu TN.cz brand manager CZ/SK Starbucks Michal Holotík.

Společnost se na svých webových stránkách zavázala stát se do roku 2030 "zdrojově pozitivní společností", tedy přispívající k ochraně životního prostředí. Do budoucna proto firma zvažuje také zálohování kelímků. "Omezování jednorázových kelímků je dlouhodobě v plánu, o konkrétních termínech však zatím nebylo rozhodnuto," doplnil Holotík.

Ukončení používání jednorázových kelímků plánuje do roku 2025 Starbucks v Jižní Koreji. V tamních provozovnách chce firma zavést zálohy za šálky podobně, jako to v Česku funguje s plastovými kelímky například na hudebních festivalech.

Související obsah

Loni u nás kavárenský řetězec vyměnil plastová brčka za papírová. Slámky by postupně z pultů měly zmizet úplně. Nahradit je mají bezbrčková víčka.

Káva v jedlém kelímku! Češi bojují proti velkému množství odpadu. Připomeňte si reportáž TV Nova:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.
 

TN.cz

K tématu Naše Česko

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz