Domácí

Hromadná nehoda, havárie autobusů: Sníh a led daly řidičům opět zabrat

V Česku stále panuje nepříznivé počasí, které nebere ohled na to, že už je podle kalendáře dávno jaro. Pro řidiče to znamená komplikace na silnicích, které jsou místy zledovatělé či pokryté sněhem a kloužou. Hasiči a policisté ve čtvrtek ráno vyjížděli k řadě nehod. V Olomouckém kraji se srazila čtyři auta, v Pardubickém havaroval autobus.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu se začne oteplovat, víkendové teploty se vyšplhají až na 20 stupňů. Počasí ve čtvrtek ráno ale řidičům stále nepřálo. "Hasiči Pardubického kraje zasahují u řady nehod, protože to na silnicích v kraji pěkně klouže. Spěchejte raději pomalu," napsali pardubičtí hasiči na twitteru v osm ráno.

Fotografie, které k příspěvku vložili, hovoří za vše. Dvě osobní auta skončila v příkopu, kamion zase ve sloupu vysokého napětí. Mezi havarovanými vozy byl i autobus, nehoda naštěstí nebyla vážná.

A nejen v Pardubickém kraji řidiče potrápily zledovatělé silnice. "V kraji Vysočina jsme od rána od 5:00 hodin šetřili šest dopravních nehod, všechny bez zranění. Počasí ale ovlivňuje sjízdnost. Některé silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, jsou pokryté vrstvou sněhu a mohou být také zledovatělé. Proto musí řidiči jezdit opatrně a přizpůsobit rychlost stavu silnice," informovala v půl sedmé ráno policejní mluvčí Dana Čírtková.

V Jakubově u Moravských Budějovic na Třebíčsku narazil autobus po smyku na ledu do plynové přípojky u domu. Uvnitř byli dva cestující, nehoda se obešla bez zranění. Po nárazu ale unikal plyn, který hasiči museli uzavřít.

Související obsah

Aprílové počasí se ve čtvrtek ráno vyřádilo i na silnicích v Olomouckém kraji. "Problémy je na silnici I/35 ve směru z Mohelnice na Studenou Loučku. Úsek je zcela nesjízdný pro nákladní dopravu, pro osobní s maximální opatrností. Nákladní doprava stojí také na silnici I/46 v kopci mezi Šternberkem a Moravským Berounem," popsala situaci po šesté hodině ranní mluvčí policie Jiřina Vyhýbalová. Před devátou hodinou už byla silnice I/46 v obou směrech průjezdná.

Provoz na D35 ve směru z Olomouce na Mohelnici zkomplikovala hromadná nehoda čtyř aut. Obešla se také bez zranění. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic informoval, že je dálnice v místě nehody uzavřená, později však Vyhýbalová oznámila, že je se zvýšenou opatrností průjezdná.

Související obsah

Před devátou hodinou šetření nehody skončilo, na dálnici ale přetrvávají dopravní komplikace související s počasím. "Na dálnici se tvoří kolona nákladních vozidel, které prozatím z důvodu nesjízdnosti Mohelnického kopce nemohou pokračovat v jízdě dále ve směru na Moravskou Třebovou," uvedla mluvčí.

Při sérii ranních nehod v Moravskoslezském kraji se zranilo osm lidí, vesměs lehce nebo středně těžce. Nikdo nebyl v ohrožení života. Během necelé jedné hodiny záchranáři vyjížděli k šesti nehodám, které se odehrály na Karvinsku, Frýdecko-Místecku a Opavsku.

 

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz