Ekonomika

Ceny benzínu rostou. PŘEHLED, kde ve vašem kraji natankujete nejlevněji

Ceny benzínu i nafty v posledních týdnech prudce vzrostly. A podle ekonomů poletí nahoru až do letních prázdnin. Po celém Česku ale stále najdete čerpací stanice, kde se dá natankovat za nižší cenu. Redakce TN.cz připravila velký přehled po jednotlivých krajích. Podívejte se, kde můžete za ježdění autem ušetřit v tom vašem.

Pohonné hmoty jsou teď v Česku nejdražší od loňského března. Litr benzínu se průměrně prodává za více než 31 korun, nafta je na téměř 30 korunách. A ekonomové věští, že bude hůř. Ceny ale stále nejsou takhle vysoko úplně všude.

Třeba ve Slavkově u Brna se podle webu mbenzin.cz dá litr benzínu natankovat za 27,60 korun. Dokonce i v Praze je několik čerpacích stanic, kde stojí momentálně podprůměrných 29,90 korun. Levnější benzín je i v Moravskoslezském, Jihočeském nebo Královéhradeckém kraji. Smůlu mají obyvatelé Libereckého kraje, kteří nenatankují pod 30,50 korun za litr.

Když víte, kam máte jet, dá se snadno ušetřit. Redakce TN.cz pro vás zjistila, jaké pumpy ve vašem kraji nabízí ke čtvrtku nejlevnější benzín i naftu. 

Přehled kliknutím na něj zvětšíte 

Související obsah

Levná nafta je v Rohelnici na Královehradecku, stojí 25,80 korun za litr. Jásat mohou i obyvatelé Karlovarského kraje, v Horním Slavkově natankují litr za 25,90 korun. I jinde zaplatíte na vybraných čerpacích stanicích nanejvýš 27,90 korun. Oproti průměrným 30 korunám jde o výraznou úsporu.

Přehled kliknutím na něj zvětšíte

"Letošní zdražování pohonných hmot v březnu vykazovalo nejrychlejší tempo za posledních více než 10 let," uvedl ekonom Lukáš Kovanda. A protože se ve světě daří krotit pandemii koronaviru, růst cen na úroveň před jejím vypuknutím má pokračovat i v následujících měsících. Benzín by se mohl dostat až na 33 korun za litr, nafta na 31,50 korun.

Podívejte se na reportáž TV Nova o březnovém raketovém růstu cen pohonných hmot:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ekonomika

Důležité Události

Píše se na Deník.cz