Domácí

Lidé rozhodli! Dle čtenářů TN.cz byl tento ministr zdravotnictví nejlepší

Ve vládě Andreje Babiše (ANO) sedí již čtvrtý ministr zdravotnictví. Zjišťovali jsme proto, který z předcházejících ministrů byl dle vás, čtenářů, tím nejlepším. Výsledky se dozvíte níže!

První a zároveň nejoblíbenější. Redakce TN.cz se čtenářů v anketě ptala, který z ministrů zdravotnictví pod Andrejem Babišem byl nejoblíbenější. A tím se stal hned ten první, Adam Vojtěch.


V anketě Vojtěch získal více než polovinu všech hlasů – 1599 z 2680. Na druhém místě se umístil nedávno odvolaný Jan Blatný s 838 hlasy, na třetím místě skončil Roman Prymula s 243 hlasy. Údaje jsou platné k 17:13 ve čtvrtek 8. dubna.

Související obsah

A co na výsledky ankety říká Adam Vojtěch? "Určitě mě to těší, takové ocenění by každého potěšilo, včetně mě. Byť jsem tu práci nedělal pro takovéto ankety, tak jsem rád, že lidé ocenili tu práci, kterou jsem na ministerstvu zdravotnictví udělal. Nebyla pouze v době covidové, ale ještě dva roky předtím, kdy jsem na ministerstvu zdravotnictví pracoval. Ten covid to bohužel trochu smazal, ale je to dané tou situací," reagoval. Pod titulkem článku si můžete poslechnout, jak Vojtěch hodnotí své působení na ministerstvu.

Podívejte se na výsledky ankety TN.cz k 17:13 ve čtvrtek:

Zdroj: TN.cz


Redakce TN.cz s otázkou, který ze čtyř ministrů Babišovy vlády byl nejlepší, oslovila nevládní strany ve Sněmovně, níže si můžete přečíst reakce předsedů stran a význačných straníků.


"Nebudu hodnotit ministry jednotlivě. Výsledky ministrů zdravotnictví a celé vlády v boji proti pandemii jsou tristní – podívejte se na počet nakažených a bohužel především mrtvých. Česká republika patří k nejhůře zasaženým zemím, naše děti nechodily do školy nejdéle v Evropě, ekonomické škody jsou obrovské, náš lockdown byl jeden z nejpřísnějších, bohužel ale i nejméně úspěšných. Vlada to nezvládla, nese za to zodpovědnost každý ministr zdravotnictví, ale hlavní odpovědnost má premiér Babiš,” zhodnotil předseda ODS Petr Fiala.

"Hodnotit jednotlivé ministry vlády Andreje Babiše je, jako byste po mně chtěli rozsoudit, jestli je lepší mít zlomenou ruku, nebo zlomenou nohu. Asi se shodneme na tom, že nejlepší je být zdráv. Jsem přesvědčena o tom, že na podzim se na podobné otázky už nebudeme muset ptát, jelikož sestavíme vládu kompetentních odborníků nezávislých na rozkazech z Hradu," odtušila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

"Roman Prymula měl nejlepší manažerské schopnosti, výsledky, ale i úzké vazby na Hrad a výrazné excesy na Vyšehradě či Slávii. Adam Vojtěch řešil i dlouhodobě neřešené problémy ministerstva, byl však příliš ve vleku premiéra. Jan Blatný si dokázal stát za svým, což mu ale v řešení pandemie moc nepomohlo," srovnal ministry předseda lidovců Marian Jurečka.

Související obsah


Za Piráty se vyjádřil poslanec Petr Třešňák, místopředseda Výboru pro zdravotnictví v Poslanecké sněmovně. "V posledním roce se na ministerstvu zdravotnictví vystřídala celá řada ministrů. Ke všem jsme měli odůvodněné výhrady, přesto považujeme neustálé změny na tomto postu v době krize od pana Babiše za nezodpovědné vůči občanům. Nejlépe lze hodnotit nově nastupujícího ministra, a to z důvodu, že má nyní 'čistý štít'," předestřel.

"Počkám si na výkony současného ministra a pak to teprve budu hodnotit," sdělil předseda KSČM Vojtěch Filip.

"Dělat hitparádu či jakékoli žebříčky z něčeho, co se moc nepovedlo, není dobrý nápad. Adam Vojtěch byl lepší zpěvák než krizový manažer. Roman Prymula zapomněl, že nelze druhým kázat vodu a sám pít víno. A Jan Blatný nepochopil, že ministr zdravotnictví je politik. Ale hitparáda pokračuje. The show must go on," uvedla předsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková.
 

Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) odpovídal na vaše otázky. Podívejte se na záznam:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Krátká zpráva

Polský premiér k dolu Turów: Z české strany neexistovala dobrá vůle

Soudní dvůr EU v pondělí vyhověl české stížnosti a uložil Polsku pokutu 500 000 euro za to, že stále nezastavilo těžbu v hnědouhelném dole Turów. Polský premiér Mateusz Morawiecki (Právo a spravedlnost) v úterý na tiskové konferenci řekl, že doufal v dohodu s Českem a ukončením sporu. Z české strany ale prý neexistovala dobrá vůle a rozsudek je nespravedlivý. Podle deníku Wiadomości premiér "použije celý arzenál právních a sociálních argumentů", aby Polsko pokutu platit nemuselo. Neuvedl však, jaké konkrétní kroky má v plánu.

Píše se na Deník.cz