Zahraničí

Padl rekordní jackpot! Slovák vsadil pár korun, odnesl si miliony

Padl rekordní jackpot! Slovák vsadil pár korun, odnesl si miliony
Zdroj: Getty Images

Pouhých 500 korun stačilo na astronomickou výhru šťastlivci ze Slovenska, který vsadil na správná čísla v loterii. Pokořil dokonce dosavadní rekordní jackpot v této hře.

Slovensko má dalšího šťastného výherce. Správná čísla v doplňkové loterijní hře Jocker mu vynesla miliony, píše portál tvnoviny.sk.

Podle mluvčí Národní loterijní společnosti Tipos Ivany Skokanové se dokonce jedná o nový rekordní jackpot. Šťastlivec si vsadil v Košicích už na konci února. Za 12 losování zaplatil pouhých 18 eur, tedy něco málo přes 500 korun. Úspěšné bylo až poslední z nich.

"Hráč získal díky šestičíslí 9-7-7-1-7-4 fantastických 901 549,55 eur," uvedla Skokanová. V přepočtu si přišel na pohádkových 23 milionů korun.

Související obsah

Jackpot se ve zmíněné doplňkové hře hromadil od 11. října. Jde teprve o druhý jackpot v její historii, který je vyšší než půl milionu eur. Ten předcházející narůstal od 13. října 2019 a padl 9. října loňského roku. Tehdy si výherce odnesl 574 622 eur, téměř 15 milionů korun.

Třeba ve hře Eurojackpot jsou možné výhry mnohem vyšší. Sázející ho na Slovensku vyhrál poprvé teprve loni v říjnu a odnesl si 59 milionů eur, tedy 1,6 miliardy korun.

Muž, který v loterii vyhrál 33 milionů, tiket vyhodil do koše. Nakonec to dobře dopadlo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz