Domácí

Muže na Mladoboleslavsku podupal býk, letěl pro něj vrtulník

Muže na Mladoboleslavsku podupal býk, letěl pro něj vrtulník
Zdroj: Profimedia

Vážně zraněného muže museli v pátek ráno ošetřovat záchranáři na Mladoboleslavsku. V jednom z kravínu ho podupal býk. Pro zraněného letěl vrtulník.

Těžké zranění po podupání býkem utrpěl v půl deváté ráno ošetřovatel v Dolním Bousově na Mladoboleslavsku. Záchranáři na místo okamžitě vyslali dvě posádky a vzlétl také vrtulník.

Proč zvíře zaútočilo, však není jasné. Případ se bude i nadále řešit. "Osoba utrpěla vážná poranění pánve a páteře. Po poskytnutí nezbytné intenzivní péče byla letecky transportována do nemocnice v Liberci," uvedla pro TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Související obsah


Tragicky skončilo napadení zvířetem začátkem února na Třebíčsku. Na farmě v Jaroměřicích nad Rokytnou také po podupal býk ošetřovatele. Muž na místě bohužel zemřel.


"Ošetřovatel, kterého býk rozdupal, měl velmi závažná zranění horní poloviny těla, bohužel se ho nepodařilo zachránit,“ řekl v únoru mluvčí záchranářů Petr Janáček.

Medvěd na Podpoľaní skolil 300 kilového býka. Podívejte se na reportáž:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz