Domácí

Cestovka vydala prohlášení svým klientům! Řekla, jak to bude s penězi

Cestovka vydala prohlášení svým klientům! Řekla, jak to bude s penězi
Zdroj: TV Nova

Cestovní kancelář FIRO-tour se v lednu tohoto roku změnila na agenturu. Důvodem je finanční úpadek společnosti způsobený pandemií koronaviru. Mnoho klientů však stále čeká na vrácení peněz. Agentura nyní řekla, jak to s penězi bude.

Pandemie koronaviru tvrdě zasáhla do fungování cestovních kanceláří. Tisíce Čechů zůstaly kvůli krizi v létě doma a nemohly se vypravit například na dovolenou k moři. Některé  cestovní kanceláře tak aktuálně čelí finančnímu úpadku a jejich klienti čekají na návrat peněz ze zaplacených zájezdů.

Jednou takovou cestovní kanceláří je i FIRO-tour, která se v lednu změnila na agenturu. Ta nyní svým klientům konečně oznámila, jak to bude s jejich penězi.

Související obsah

"SLAVIA pojišťovna a.s. na základě svého šetření dospěla k závěru, že jsou splněny podmínky k uplatnění nároků na pojistné plnění z pojištění záruky cestovní kanceláře – číslo pojistné smlouvy 5900022700. Pojistné plnění Vám bude poskytnuto v zákonem stanovené lhůtě," informuje agentura na svém webu. Klienti, kteří stále postrádají své peníze, se tak mohou obrátit na pojišťovnu.

Změnu cestovní kanceláře na cestovní agenturu oznámila FIRO-tour v lednu na svých stránkách. Nepodařilo se jí totiž sehnat pojištění proti úpadku, které je pro fungování cestovní kanceláře nezbytné. Loňské pojištění vypršelo na Silvestra. CK FIRO-tour byla jedna z největších českých cestovních kanceláří, která na trhu fungovala 30 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz