Domácí

Cestovka vydala prohlášení svým klientům! Řekla, jak to bude s penězi

Cestovka vydala prohlášení svým klientům! Řekla, jak to bude s penězi
Zdroj: TV Nova

Cestovní kancelář FIRO-tour se v lednu tohoto roku změnila na agenturu. Důvodem je finanční úpadek společnosti způsobený pandemií koronaviru. Mnoho klientů však stále čeká na vrácení peněz. Agentura nyní řekla, jak to s penězi bude.

Pandemie koronaviru tvrdě zasáhla do fungování cestovních kanceláří. Tisíce Čechů zůstaly kvůli krizi v létě doma a nemohly se vypravit například na dovolenou k moři. Některé  cestovní kanceláře tak aktuálně čelí finančnímu úpadku a jejich klienti čekají na návrat peněz ze zaplacených zájezdů.

Jednou takovou cestovní kanceláří je i FIRO-tour, která se v lednu změnila na agenturu. Ta nyní svým klientům konečně oznámila, jak to bude s jejich penězi.

Související obsah

"SLAVIA pojišťovna a.s. na základě svého šetření dospěla k závěru, že jsou splněny podmínky k uplatnění nároků na pojistné plnění z pojištění záruky cestovní kanceláře – číslo pojistné smlouvy 5900022700. Pojistné plnění Vám bude poskytnuto v zákonem stanovené lhůtě," informuje agentura na svém webu. Klienti, kteří stále postrádají své peníze, se tak mohou obrátit na pojišťovnu.

Změnu cestovní kanceláře na cestovní agenturu oznámila FIRO-tour v lednu na svých stránkách. Nepodařilo se jí totiž sehnat pojištění proti úpadku, které je pro fungování cestovní kanceláře nezbytné. Loňské pojištění vypršelo na Silvestra. CK FIRO-tour byla jedna z největších českých cestovních kanceláří, která na trhu fungovala 30 let.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz