Domácí

Češi letos do Prčice půjdou!

Češi letos do Prčice půjdou!
Pochod Praha-Prčice Zdroj: Profimedia

Dobrá zpráva pro ty, kteří se letos chtějí zúčastnit známého pochodu Praha-Prčice. Přestože termín museli pořadatelé o měsíc posunout, vypadá to, že se této akce i přes pandemii dočkáme.

Kvůli šíření koronaviru se v loňském roce zrušil v pořadí 55. ročník legendárního pochodu Praha-Prčice. Vzhledem k okolnostem jej proto pořadatelé museli přesunout na rok 2021. Letos to ale vypadá, že se akce uskuteční.


Organizátoři však museli termín pochodu o měsíc posunout. Nebude se tak konat 15. května, jak se původně plánovalo, ale 13. června. "Stejně jako tomu bylo v loňském roce, tak i letos nás omezuje jak covid, tak vládní opatření,“ informovali pořadatelé.

Související obsah


Právě proto museli přistoupit k zásadním změnám, které se dotknou všech oblastí akce. Je potřeba sledovat oficiální stránky, kde se postupně zveřejní pravidla celé akce. Aby se lidé mohli pochodu zúčastnit, budou navíc potřebovat chytrý telefon. Registrace bude v letošním roce elektronická, stejně jako zaplacení startovného, které činí 50 korun.


Populární pochod Praha-Prčice se koná pravidelně od roku 1966, kdy se 17. dubna uskutečnil první ročník a trasa z hlavního města měřila 65 kilometrů. Pravidelně se akce účastní velké množství lidí, v loňském roce to bylo přes 26 tisíc turistů.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Podívejte se, jak pochod zvládl v roce 2013 reportér TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz