Zahraničí

V Řecku zastřelili známého novináře, zabýval se kriminálními kauzami

V Řecku zastřelili známého novináře, zabýval se kriminálními kauzami
Střelba ve škole v Řecku Zdroj: tvnoviny.sk

Známého řeckého novináře George Karaivaze zastřelili v pátek poblíž jeho domu v Aténách. Reportér byl znám svou investigativní prací týkající se kriminálních případů.

Podle informací policie byl George Karaivaz zastřelen v pátek odpoledne dvěma zakuklenými muži na motorkách. Střelci po něm vypálili celkem 12 kulek, píše Guardian.

"Jednalo se o profesionální vraždu," uvedl příslušník policie, jehož identita byla kvůli případu skyta. Tělo novináře bylo nalezeno nedaleko jeho domu ve čtvrti Alimos v řeckých Aténách.

Související obsah

"Příslušné orgány už pracují na tom, aby byli pachatelé co nejdříve dopadeni a postaveni před soud," uvedla k vraždě mluvčí řecké vlády Aristotelia Peloni.


Karaivaz byl v Řecku brán za vysoce prominentního novináře, který se po většinu svého života zabýval kriminálními kauzami. Motiv, proč ho někdo zavraždil, není zatím znám.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

 V únoru uplynuly tři roky od vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz