Domácí

V bazénu v Liberci se topila srnka! Hasiči ukázali video ze záchrany

O tom, že je na koupání ještě brzo, se přesvědčila srnka na Liberecku. Spadla do bazénu u jednoho z rodinných domů a nemohla sama vylézt. Hasiči ji vytahovali z vody ve chvíli, kdy už byla naprosto zoufalá a vyčerpaná.

Bezvládnou a osudu odevzdanou srnku hasiči vytáhli z bazénu, ze kterého neměla sílu se dostat. V ledové vodě byla několik hodin. "Byla promrzlá, nebránila se, byla vděčná a furt jenom čekala na odvezení," řekl velitel zásahu Jiří Snášel.


Vyčerpanou srnku objevila 10letá dcera majitelky domu. "Před odjezdem k babičce si chtěla ještě zaskákat na trampolíně. Běžela za mnou, že máme srnku v bazéně," popsala Kateřina Štěpánková.

Související obsah


Vyčerpané zvíře si okamžitě přebrala vedoucí záchranné stanice pro zvířata. "Vůbec nebyla schopná se postavit. Uložili jsme ji do pelíšku. Obložili jsme jí dekami, dali jsme vyhřívací lahve kolem ní. Neuvěřitelně se třásla," přiblížila Ivana Hancvenclová ze záchranné stanice Archa v Liberci.


Když se srnka postavila, zachránci měli z poloviny vyhráno. Rozhodne noc, mnoho divokých zvířat hyne jen kvůli stresu.
Srnka nakonec v pohodě noc přečkala a ochránci zvířat ji tak mohli vypustit zpět do přírody. "Povedlo se to naštěstí skvěle. Oni často stresují. Tohle byla spíš výjimka se šťastným koncem," shrnula Nela Novotná ze záchranné stanice Archa.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz