Krimi

Řidička zběsile ujížděla po D5. Pak si chtěla zapálit nasazenou roušku. VIDEO

Pražské policisty zaměstnala v pátek ráno osmadvacetiletá řidička, která se řítila po D5 z Plzně na Prahu vysokou rychlostí. Na výzvy k zastavení nereagovala, hlídce se ji nakonec v hlavním městě podařilo zastavit. Žena však odmítla z vozu vystoupit a snažila se zapálit roušku, kterou měla na obličeji.

Zběsilá honička se odehrála v pátek po jedné hodině ráno, kdy pražští policisté získali od plzeňských kolegů informace, že po dálnici D5 směrem na Prahu se řítí škodovka místy až rychlostí 180 kilometrů v hodině. Hlídky proto auto začaly pronásledovat.


"Během ujíždění měla řidička po celou dobu zapnutá výstražná světla, nereagovala na výzvy k zastavení, ohrožovala ostatní účastníky provozu a nerespektovala dopravní značení,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. V jednu chvíli navíc šoférka najela také na policejní auto, které se ji pokusilo předjet.

Související obsah


Následně policisté na Rozvadovské spojce umístili zastavovací pás, který žena projela a propíchla si všechny pneumatiky. Vůz se hlídce podařilo zastavit v ulici Bucharova v Praze 5, musela však použít donucovací prostředky, aby zabránila odjezdu auta.


"Řidička na výzvy k opuštění auta nereagovala, držela v ruce zapalovač a snažila se zapálit roušku, kterou měla na obličeji,“ doplnila Siřišťová.


Policistům tedy nezbylo nic jiného než ženu dostat z jejího vozu násilím. Rozbili proto okno teleskopickým obuškem a dotyčnou vytáhli ven. Podle hlídky byla řidička ve špatném psychickém stavu a nekomunikovala. V autě navíc bylo na místě spolujezdce několik léků. Zároveň šoférka odmítla test na alkohol a drogy.

Související obsah


Na místo proto dorazila záchranka. "Záchranáři ženu převezli k lékařskému ošetření za doprovodu policistů, odkud byla po vyšetření transportována na policejní služebnu k podání vysvětlení,“ poznamenala Siřišťová.


Případ nyní prošetřují kriminalisté. "Žádáme účastníky silničního provozu, které řidička svou nebezpečnou jízdou ohrozila, aby se neprodleně ozvali na linku 158,“ dodala  Siřišťová.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz