Domácí

Změny ve vydávání důchodů! Takto to bude po skončení nouzového stavu

Změny ve vydávání důchodů! Takto to bude po skončení nouzového stavu
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

I po skončení nouzového stavu budou moci přebírat penze důchodcům jejich příbuzní nebo jiní důvěryhodní lidé. Postačí jim k tomu pouze plná moc. Umožnila to Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).

"I po skončení nouzového stavu 11. dubna 2021 bude možné na přechodnou dobu, avšak nejpozději do 30. dubna 2021, aby důchodci, kteří jsou staršího věku nebo mají oslabenou imunitu, mohli pověřit vyzvednutím důchodu vypláceného v hotovosti svého příbuzného nebo jinou důvěryhodnou osobu,“ uvádí na webu Česká správa sociálního zabezpečení.


Aby pověření lidé mohli za seniora penzi převzít, budou potřebovat plnou moc. Tu podepíše jak pobíratel důchodu, tak i zmocněnec. Na jejím základě bude možné poté vyzvednout důchod, který se vyplácí v hotovosti prostřednictvím Důchodové služby České pošty.

Související obsah


"Plná moc se předloží při přebírání splátky důchodu v pobočce České pošty. Zároveň tato plná moc platí jednorázově pouze pro konkrétní splátku důchodu a po vyplacení se archivuje jako součást výplatního nebo výplatních dokladů,“ přiblížila ČSSZ.


Možnost takto vyzvednout důchod umožnila Česká správa sociálního zabezpečení poprvé už loni na podzim. Podobu plné moci k převzetí penze naleznete zde.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.


Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) plánuje vyšší důchody. Podívejte se na rozhovor:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz