Domácí

Dramatická záchrana paraglidisty v Děčíně. S padákem přistál v Labi

Dramatické chvíle zažil v neděli odpoledne paraglidista v Děčíně. Tomu se totiž nepovedlo přistání a skončil v Labi. Přestože byl proud velmi silný, muži se podařilo zachytit o bójku. Sportovce museli z vody zachránit hasiči.

Z aktivního nedělního odpoledne se pro muže z Děčínska stalo drama a pomalu boj o život. Nepovedlo se mu totiž přistání a přistál v Labi. Proud byl navíc tak silný, že muže začal okamžitě unášet.


Letci se však podařilo zachytit o bójku. Událost zpozorovali hasiči z děčínské části Horní Žleb, incident se odehrál přímo naproti stanice. Spolu s kolegy z Děčína okamžitě vyrazili sportovci na pomoc. "Krátce před jednou hodinou odpoledne zasahovali hasiči ze stanice Děčín a Horní Žleb u vyzvednutí paraglidisty z řeky,“ popsal mluvčí hasičů Milan Rudolf.

Související obsah


Letce, který se držel bójky, zachránila z vody hasičská posádka motorového člunu. "Jeden z hasičů byl společně se zachraňovaným sportovcem ve vodě, zajišťoval bezpečné nalodění a vyzvednutí padáku z vody,“ doplnil Rudolf.


Muži, který přistál v řece, se naštěstí podle hasičů nic nestalo a neutrpěl žádná zranění. Přistání samotné bylo bez problémů.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz