Domácí

Dramatická záchrana paraglidisty v Děčíně. S padákem přistál v Labi

Dramatické chvíle zažil v neděli odpoledne paraglidista v Děčíně. Tomu se totiž nepovedlo přistání a skončil v Labi. Přestože byl proud velmi silný, muži se podařilo zachytit o bójku. Sportovce museli z vody zachránit hasiči.

Z aktivního nedělního odpoledne se pro muže z Děčínska stalo drama a pomalu boj o život. Nepovedlo se mu totiž přistání a přistál v Labi. Proud byl navíc tak silný, že muže začal okamžitě unášet.


Letci se však podařilo zachytit o bójku. Událost zpozorovali hasiči z děčínské části Horní Žleb, incident se odehrál přímo naproti stanice. Spolu s kolegy z Děčína okamžitě vyrazili sportovci na pomoc. "Krátce před jednou hodinou odpoledne zasahovali hasiči ze stanice Děčín a Horní Žleb u vyzvednutí paraglidisty z řeky,“ popsal mluvčí hasičů Milan Rudolf.

Související obsah


Letce, který se držel bójky, zachránila z vody hasičská posádka motorového člunu. "Jeden z hasičů byl společně se zachraňovaným sportovcem ve vodě, zajišťoval bezpečné nalodění a vyzvednutí padáku z vody,“ doplnil Rudolf.


Muži, který přistál v řece, se naštěstí podle hasičů nic nestalo a neutrpěl žádná zranění. Přistání samotné bylo bez problémů.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz