Domácí

V Česku se uvolní opatření. Obchody i zoo se připravují na otevření

Řada provozoven v neděli ladila poslední detaily na pondělní otevření. V obchodech s dětským oblečením vybalovali zboží, v cykloservisech přijímali první objednávky na údržbu kol. A například chovatelé v pražské zoo měli plné ruce práce s přípravou výběhů pro zvířata, na která se už v pondělí mohou návštěvníci přijít podívat.

Vyčistit výběhy, doplnit zásoby v automatech s občerstvením, nakrmit tučňáky, aby mohli v pondělí přivítat u vstupu návštěvníky v plné síle. Tak se v neděli pražská zoo připravovala na pondělní otvíračku.


"V tuto chvíli už jenom kontrolujeme poslední drobnosti, abychom v pondělí v devět hodin mohli k nám pustit návštěvníky. My vlastně v jednu chvíli smíme pustit do areálu pouze 4000 lidí,“ informovala mluvčí zoo Lucie Dosedělová.


Zatímco vnitřní pavilony budou muset zůstat od pondělí uzavřené, v těch venkovních se budou moci lidé dostat například přímo ke klokanům. "Pro nás jako pro chovatele se nic měnit nebude, ten provoz bude pořád stejný. Nebudou probíhat komentovaná krmení, ale návštěvníci nás mohou každý den pozorovat při práci s našimi zvířaty,“ doplnil vrchní chovatel lachtanů a tučňáků Jakub Mezei.

Související obsah


Na pondělní otevření se připravují i na stezce korunami stromů v Lipně nad Vltavou. "Těšíme se vlastně celou zimu pořád na nějaké otevření a pořád se to odkládalo, takže jsme rádi, že konečně můžeme otevřít stezku korunami stromů. Bude potřeba dodržovat všechna protiepidemická opatření, tak jak jsou nastavena, takže roušky, rozestupy,“ raduje se mluvčí areálu Olga Kneiflová.


Plno práce měli v neděli i zaměstnanci obchodů s dětským oblečením nebo v cykloservisech. "Pro nás to znamená velké ulehčení samozřejmě. V tuto chvíli máme servis na měsíc vyblokovaný,“ popsal vedoucí cykloservisu David Brázda.


Od pondělí mohou své provozovny otevřít i čistírny, papírnictví, zámečnictví nebo prodejny s náhradními díly pro auta.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz