Počasí

Po víkendu se vrátí zima! Duben je nejchladnějším za posledních osm let

Neděle byla pravděpodobně jedním z posledních teplých slunečných dnů tohoto měsíce. Letošní dubnové počasí je nejchladnější za posledních osm let. V pondělí klesnou teploty až o 15 stupňů a bude opět sněžit. Napadnout by mohlo až 10 centimetrů.

Na jihu Čech využili slunečného počasí stovky cyklistů a bruslařů, kteří zaplnili cyklostezky. Jarní den s teplotami kolem 20 stupňů vylákal také rybáře. "Snažím se chytit rybu, jenže ony nespolupracují,“ řekl jeden z oslovených rybářů v Českých Budějovicích.


Slunečného odpoledne využili také lidé v Českých Budějovicích. Odpoledne navzdory opatřením se skupinky lidí scházely bez roušek v parcích i u řeky. "Jsme si vzali oběd do krabičky, venku jsme si ho snědli. Užíváme si sluníčka, takže paráda,“ doplnili oslovení lidé.


Letos jsme si v dubnu zatím moc teplých a slunečných dnů neužili. Přes 20 stupňů se teploty přehouply jen na začátku měsíce. "Takto pozvolný start jara přinesl naposledy rok 2013 a tolik sněhu naposledy duben v roce 1996,“ míní meteoroložka Dagmar Honsová.

Související obsah


Na Zlínsku od rána foukal velmi silný vítr, který na řadě míst vyvracel stromy a také lámal větve. Ve Vsetíně a Štítném nad Vláří hasiči vyjížděli k poškozeným střechám, zaměstnalo je také několik požárů v přírodě. Ve Valašské Bystřičce vítr rozfoukal plameny po pálení trávy.


Od pondělí se už prudce ochladí. Teploty spadnou k sedmi stupňům nad nulou. Od úterý by mohlo napadnout až 10 centimetrů sněhu. "Očekáváme, že srážkové úhrny budou relativně vysoké, a to zejména na Moravě a ve Slezsku,“ uzavřela Honsová.


Meteorologové varují, aby řidiči svá auta rozhodně ještě na letní pneumatiky nepřezouvali.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz