Počasí

Po víkendu se vrátí zima! Duben je nejchladnějším za posledních osm let

Neděle byla pravděpodobně jedním z posledních teplých slunečných dnů tohoto měsíce. Letošní dubnové počasí je nejchladnější za posledních osm let. V pondělí klesnou teploty až o 15 stupňů a bude opět sněžit. Napadnout by mohlo až 10 centimetrů.

Na jihu Čech využili slunečného počasí stovky cyklistů a bruslařů, kteří zaplnili cyklostezky. Jarní den s teplotami kolem 20 stupňů vylákal také rybáře. "Snažím se chytit rybu, jenže ony nespolupracují,“ řekl jeden z oslovených rybářů v Českých Budějovicích.


Slunečného odpoledne využili také lidé v Českých Budějovicích. Odpoledne navzdory opatřením se skupinky lidí scházely bez roušek v parcích i u řeky. "Jsme si vzali oběd do krabičky, venku jsme si ho snědli. Užíváme si sluníčka, takže paráda,“ doplnili oslovení lidé.


Letos jsme si v dubnu zatím moc teplých a slunečných dnů neužili. Přes 20 stupňů se teploty přehouply jen na začátku měsíce. "Takto pozvolný start jara přinesl naposledy rok 2013 a tolik sněhu naposledy duben v roce 1996,“ míní meteoroložka Dagmar Honsová.

Související obsah


Na Zlínsku od rána foukal velmi silný vítr, který na řadě míst vyvracel stromy a také lámal větve. Ve Vsetíně a Štítném nad Vláří hasiči vyjížděli k poškozeným střechám, zaměstnalo je také několik požárů v přírodě. Ve Valašské Bystřičce vítr rozfoukal plameny po pálení trávy.


Od pondělí se už prudce ochladí. Teploty spadnou k sedmi stupňům nad nulou. Od úterý by mohlo napadnout až 10 centimetrů sněhu. "Očekáváme, že srážkové úhrny budou relativně vysoké, a to zejména na Moravě a ve Slezsku,“ uzavřela Honsová.


Meteorologové varují, aby řidiči svá auta rozhodně ještě na letní pneumatiky nepřezouvali.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz