Domácí

S požárem haly bojovalo 60 hasičů! Stále není jasné, proč začalo hořet

Zhruba 60 profesionálních a dobrovolných hasičů v pondělí ráno vyrazilo k požáru haly v Modřanské ulici v Praze. Policisté vyzývali místní, aby nevětrali a pokud možno nevycházeli. Zároveň přidali varování, aby řidiči počítali s omezením v dopravě. Hasiči nakonec požár uhasili až v sedm hodin večer.

Hlášení o požáru velké haly dostaly záchranné složky po šesté hodině ráno. Proč začalo hořet, není jasné. Do boje s plameny se pustilo šest desítek hasičů.

"Na místě je šest profesionálních a pět dobrovolných jednotek. Zřízen byl štáb velitele zásahu. Snažíme se dostat pod střešní krytinu. V hale hoří uskladněné zboží nejrůznějšího charakteru včetně oblečení a nábytku," informovali ráno hasiči na twitteru. "Plameny se daří částečně krotit, nicméně požár stále není pod kontrolou. Opět žádáme občany v okolí Braníka a Modřan, aby nevětrali," varovali dopoledne.

Související obsah

Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu, hasičům se dlouho nedařilo dostat požár pod kontrolu. Zabránit šíření ohně se podařilo až kolem poledne. "Velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru. Požářiště bylo rozděleno na 3 úseky. Chemici z laboratoře nezjistili překročené limity hygienických norem v obytné části Braníka a Modřan. Oblak kouře monitoruje vrtulník policie," sdělili hasiči.

K hořícímu materiálu se obtížně dostávali. Postupně během dne se hasiči prostřídávali. Ještě v půl čtvrté odpoledne zůstávali na místě. "Stále dohašujeme, teď i vyšetřujeme příčinu požáru. Vyšetřovatelé se dostali do vnitřní části haly," informovali hasiči odpoledne.

Zásah ovlivnil dopravu v Praze. "Ve směru na Komořany je omezený provoz. Je zastavena i tramvajová doprava," sdělila ráno mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz