Domácí

Kellner byl hrdinou Karibiku. Lidé mu vystrojili dojemné rozloučení

Tragická smrt Petra Kellnera nezasáhla jenom Česko, ale i lidi z Britských Panenských ostrovů v Karibském moři. V neděli se s ním stovky z nich rozloučily velkým smutečním průvodem. Miliardář a filantrop se tam každoročně vracel, po ničivé vlně hurikánů před čtyřmi lety finančně pomáhal s obnovou ostrova Virgin Gorda. Podle místních na svoje dobré skutky nikdy nepotřeboval upozorňovat.

Dlouhý smuteční průvod podél pobřeží, potom projevy i zpěv nejenom dětských sboristů. Tak vypadalo nedělní loučení s Petrem Kellnerem na karibském ostrově Virgin Gorda, kam český miliardář často jezdil.

"Na počest pana Petra Kellnera, pravého pokorného, velkorysého a rodinného muže, proběhne smuteční obřad," stálo na oznámení o nedělní události. O víkendu dala Petru Kellnerovi naposledy sbohem i rodina v Praze (více zde).

Pro obyvatele Britských Panenských ostrovů platil Kellner za hrdinu. Po sérii ničivých hurikánů z roku 2017 totiž neváhal a okamžitě pomohl s obnovou místa, které tolik zbožňoval. Jeho tragická smrt zarmoutila i tamější vládu. "Pan Kellner si velice hlídal své soukromí, ale jeho láska k těmto Panenským ostrovům, zejména k Virgin Gordě, byla dobře známá," uvedl ministr přírodních zdrojů a práce Vincent Wheatley.

Související obsah

  

"Obnovu Virgin Gordy pojal jako osobní projekt. Zajistil stavební materiály, generátory, ledničky, led a další věci, které byly potřeba, a všechno věnoval obyvatelům. Díky jeho úsilí se opravilo mnoho domů a lidé mohli začít znovu žít," pokračoval.

Vypouštění lampionů nad moře

Podle Wheatleyho byl Kellner pokorný, tichý a nenáročný člověk. "Kdo ho neznal, nejspíš by si ho spletl s běžným turistou. Ještě před týdnem (přibližně týden před nehodou, pozn. red.) ho viděli v Bay 6 (obchod s potravinami, pozn. red.), jak si tam vychutnává kávu," napsal ministr.

Že bude Kellner ostrovanům skutečně chybět, dokázali na nedělním posledním sbohem, které na jeho počest sami uspořádali. Téměř dvě hodiny dlouhý obřad, jehož velká část proběhla na pláži nedaleko jeho vlastního ostrova, zakončili vypouštěním lampionů nad širé moře.

Související obsah

Petr Kellner zemřel 27. března při nehodě vrtulníku v aljašských horách, kde se coby milovník adrenalinových sportů věnoval heliskiingu, tedy lyžování z helikoptéry. Spolu s nejbohatším Čechem zahynuli další čtyři lidé. Jediným přeživším je někdejší český reprezentant ve snowboardingu David Horváth. Toho už propustili z nemocnice, a jakmile se plně zotaví, hodlá promluvit o okolnostech neštěstí. Vyšetřování ale může trvat až rok.

  

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz