Zahraničí

Policisté zastřelili na střední škole v Tennessee studenta, jenž po nich pálil

Američtí policisté zastřelili v pondělí odpoledne místního času (večer SELČ) na střední škole v Tennessee studenta, který po nich začal pálit. Postřelil jednoho ze strážců zákona, jeho život ale není ohrožen.

Série výstřelů padla na Austin-East High School na východě města Knoxville.

Policii sem přivolali kvůli podezření, že jeden ze studentů přišel do školy ozbrojený. Strážci zákona ho našli na toaletách. Vyzvali ho, aby odhodil zbraň, student však začal střílet a trefil jednoho z policistů. Ti ho v následné přestřelce usmrtili, informují americká média.

Související obsah

Zraněný policista skončil v nemocnici a musí na operaci. Jeho život však není ohrožen. Stačila ho navštívit starostka města, podle níž se usmíval a měl radost, že to místo něj "neschytal" někdo ze studentů či učitelů.

Policie uzavřela okolí školy a oznámila, že další nebezpečí nehrozí. Na místě byl zadržen jeden člověk kvůli vyšetřování. Žáky mohli rodiče vyzvednout na baseballovém hřišti u školy. Ta zůstane dva dny zavřená.

Na místě incident vyšetřovali také agenti federálního Úřadu pro alkohol, tabák a střelné zbraně (ATF).

Není to první neštěstí související s touto školou. V únoru byli mimo areál postupně zastřeleni tři studenti ve věku mezi 15 a 16 lety. Násilí mezi teenagery v Austin East vedlo dočasně k obnovení distanční výuky a poté k posílení školní ostrahy.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz