Domácí

Inspekce zakázala nebezpečnou dětskou mikinu, může způsobit smrt

Inspekce zakázala nebezpečnou dětskou mikinu, může způsobit smrt
Zdroj: ČOI

Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala dětskou mikinu s nápisem, která může být podle inspektorů pro školáky v krajním případě až smrtelně nebezpečná. Mizí z regálů a lidé, kteří ji zakoupili, mají nárok na vrácení peněz.

"Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu nebezpečnou dětskou mikinu. Výrobek je určen pro děti ve věku 6 - 7 let, velikost 122, je černo-bílo-červené barvy s dlouhými rukávy a kapucí, která je opatřena funkční šňůrou s volnými konci pro její stáhnutí. Výrobek je bez obalu a na přední straně má potisk SHINE," informoval v úterý dopoledne mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

A popsal, v čem spočívá nebezpečí pro drobotinu, která mikinu oblékne. "V případě utažení šňůr v oblasti hrdla může dojít k následnému uškrcení, zvláště pak při hře na skluzavce. Předmětný výrobek nesplňuje požadavek na bezpečnost dětských oděvů," vypočítává Fröhlich. Mikina má značku Grace a je ze 65 procent složená z bavlny, zbytek tvoří polyester.

Související obsah

Inspekce okamžitě nařídila stažení mikin z regálů a prodejen. "Správní orgán dále nařídil zpětné převzetí nebezpečného výrobku od spotřebitelů, kteří ho v provozovně prokazatelně zakoupili," doplnil mluvčí obchodní inspekce. Lidé tak mají nárok na vrácení peněz.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz