Domácí

Obnova procesu s Kramným nebude, sám nečekaně návrh stáhnul

Obnova procesu s Kramným nebude, sám nečekaně návrh stáhnul
Petr Kramný u soudu, 2016 | Zdroj: TV Nova

V kauze Petra Kramného, který je odsouzený za vraždu své manželky a dcery, nastal další zvrat. Krajský soud v Ostravě měl 19. dubna rozhodovat o návrhu na obnovení procesu. Kramný však žádost nečekaně v pondělí stáhl.

Obnovu řízení požadoval Kramný spolu se svou matkou. Původně mělo proběhnout už v polovině března, ale bylo odloženo kvůli koronaviru na 19. dubna. Soud se nyní ale ruší úplně, jelikož Petr Kramný v pondělí podle informací Deníku svou žádost o obnovu trestního řízení stáhl.

Důvodem má být to, že Kramný společně s jeho obhájkyní Janou Rejžkovou prý dosud marně poukazovali na to, že bylo v trestním řízení manipulováno se stěžejním důkazním materiálem.

Související obsah

"Důvodem našeho společného rozhodnutí je zjištění nové skutečnosti plynoucí z dodatku ústavního znaleckého posudku. To nás vede k důvodné obavě, že se stěžejním důkazním materiálem bylo protiprávně manipulováno a požádali jsme proto Krajský soud o součinnost při zajištění materiálu pro vypracování dodatku znaleckých posudků, jež jsou podkladem návrhu na povolení obnovy řízení," vysvětlila Kramného advokátka Jana Rejžková.

Advokátku Janu Rejžkovou oslovila i redakce TN.cz. Obhájkyně už ale případ více komentovat nechtěla. Redakce se zároveň s dotazem obrátila také na mluvčí Krajského soudu Ostrava Veroniku Ralevskou, která uvedla, že soud zatím požadavek na stažení návrhu neobdržel.

V případu měla znovu totiž rozhodovat soudkyně Renata Gilová. Právě její senát uznal Kramného vinným. Odsouzený si už dříve stěžoval na podjatost a žádal jiný senát. Zabýval se tím také Ústavní soud, Kramný však neuspěl.

Právě z tohoto důvodu považuje Kramného krok za předvídatelný Václav Peričevič ze spolku Šalamoun. "Nejsem překvapen, jelikož Sněmovna má v úterý projednávat změnu zákona, která v případě obnovení kauzy předá její řízení jinému soudci. Případ Petra Kramného už by tak v budoucnu neměla posuzovat stejná soudkyně," uvedl Peričevič pro TN.cz.

Související obsah

Petr Kramný měl podle obžaloby v roce 2013 na dovolené v Egyptě v jednom z tamních hotelů zavraždit svou dceru a manželku Moniku elektrickým proudem. Přestože svou vinu popírá, na základě nepřímých důkazů ho soud poslal za mříže.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.


Co říkal Petr Kramný na možnou obnovu procesu? Podívejte se na reportáž televize Nova:


 

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz