Domácí

Obnova procesu s Kramným nebude, sám nečekaně návrh stáhnul

Obnova procesu s Kramným nebude, sám nečekaně návrh stáhnul
Zdroj: TV Nova

V kauze Petra Kramného, který je odsouzený za vraždu své manželky a dcery, nastal další zvrat. Krajský soud v Ostravě měl 19. dubna rozhodovat o návrhu na obnovení procesu. Kramný však žádost nečekaně v pondělí stáhl.

Obnovu řízení požadoval Kramný spolu se svou matkou. Původně mělo proběhnout už v polovině března, ale bylo odloženo kvůli koronaviru na 19. dubna. Soud se nyní ale ruší úplně, jelikož Petr Kramný v pondělí podle informací Deníku svou žádost o obnovu trestního řízení stáhl.

Důvodem má být to, že Kramný společně s jeho obhájkyní Janou Rejžkovou prý dosud marně poukazovali na to, že bylo v trestním řízení manipulováno se stěžejním důkazním materiálem.

Související obsah

"Důvodem našeho společného rozhodnutí je zjištění nové skutečnosti plynoucí z dodatku ústavního znaleckého posudku. To nás vede k důvodné obavě, že se stěžejním důkazním materiálem bylo protiprávně manipulováno a požádali jsme proto Krajský soud o součinnost při zajištění materiálu pro vypracování dodatku znaleckých posudků, jež jsou podkladem návrhu na povolení obnovy řízení," vysvětlila Kramného advokátka Jana Rejžková.

Advokátku Janu Rejžkovou oslovila i redakce TN.cz. Obhájkyně už ale případ více komentovat nechtěla. Redakce se zároveň s dotazem obrátila také na mluvčí Krajského soudu Ostrava Veroniku Ralevskou, která uvedla, že soud zatím požadavek na stažení návrhu neobdržel.

V případu měla znovu totiž rozhodovat soudkyně Renata Gilová. Právě její senát uznal Kramného vinným. Odsouzený si už dříve stěžoval na podjatost a žádal jiný senát. Zabýval se tím také Ústavní soud, Kramný však neuspěl.

Právě z tohoto důvodu považuje Kramného krok za předvídatelný Václav Peričevič ze spolku Šalamoun. "Nejsem překvapen, jelikož Sněmovna má v úterý projednávat změnu zákona, která v případě obnovení kauzy předá její řízení jinému soudci. Případ Petra Kramného už by tak v budoucnu neměla posuzovat stejná soudkyně," uvedl Peričevič pro TN.cz.

Související obsah

Petr Kramný měl podle obžaloby v roce 2013 na dovolené v Egyptě v jednom z tamních hotelů zavraždit svou dceru a manželku Moniku elektrickým proudem. Přestože svou vinu popírá, na základě nepřímých důkazů ho soud poslal za mříže.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.


Co říkal Petr Kramný na možnou obnovu procesu? Podívejte se na reportáž televize Nova:


 

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Krátká zpráva

Brazílie hlásí první případy mutace omikron

Zdravotníci v Brazílii oznámili první potvrzené případy varianty omikron. Byla prokázána u dvou cestujících, kteří přiletěli z Jižní Afriky. Podle zdravotního sekretariátu v Sao Paulu je dvojice v izolaci a ani jeden z nich není registrován ve státní očkovací platformě. Brazílie nevyžaduje od zahraničních turistů očkování proti covid-19. Jde o první případy v Latinské Americe.

Píše se na Deník.cz