Krimi

Agresivního psa muž neuhlídal, obvinili ho. Zvíře zmrzačilo malé dítě

Policie obvinila muže, který na začátku měsíce neuhlídal při venčení na pražském Petříně psa a ten vážně zranil čtyřletého chlapce. Muž z místa utekl a přihlásil se až poté, když se poznal na záběrech v televizi. Podle policie nešlo o první útok stejného psa.

Policie muže obvinila z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Také podala podnět na veterinární správu, aby byl pes muži odebrán. Ten ale tvrdí, že měl zvíře půjčené a že není jeho.

Policii se prý navíc ozval další svědek, který řekl, že jen pár dnů před tímto incidentem ho na Petříně napadl stejný pes. I to by mohla být přitěžující okolnost u soudu, kde obviněnému hrozí až čtyřleté vězení. Dobrá zpráva je, že zdravotní stav pokousaného chlapce, který byl uveden po útoku do umělého spánku, se podle policie už zlepšil. Přesto dál zůstává v nemocnici.

Související obsah

Incident se stal ve čtvrtek 1. dubna v parku na pražském Petříně. Osmapadesátiletý muž tam venčil půjčeného psa, když se zvíře najednou rozeběhlo a zaútočilo na čtyřletého chlapce a způsobilo mu vážná zranění.

Podle svědků muž na místě zjišťoval stav dítěte, pak se ale i se zvířetem vytratil. Policie po něm vyhlásila pátrání. Poté, co se výzva objevila v médiích, se dotyčný přihlásil na policejní služebně. Tam prý uvedl, že se roční pes rasy liondog bull, kterého si půjčil od kamarádky, utrhl z karabiny. A s dítětem si chtěl zřejmě hrát. To ale začalo křičet, načež pes zaútočil. Pak prý odešel, protože zvíře na místě vzbuzovalo rozruch.

Připomeňte si případ v reportáži TV Nova:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz