Krimi

Zloději se prohnali obchody jako tajfun. Odnesli si věci za stovky tisíc

Za 60 vteřin vybílit obchod a utéct. Tím se nejspíš řídili dva muži ze Slovenska, kteří podle policie jezdili krást do Česka. Nejdříve si obhlédli terén a v noci se na místo vrátili. Jen v Ostravě měli způsobit škodu za 800 tisíc korun. Oba už jsou ve vazbě.

Vypáčili dveře prodejny nebo se do obchodu dostali přes výlohu a během 60 sekund si odnášeli elektroniku za statisíce korun. U obou krádeží je natočily bezpečnostní kamery.

Jejich plán byl podle policie založen na tom, že si prodejnu předem obhlédli. Třeba tak, že si na internetu objednali toustovač, a když do obchodu přijeli, platili hotově. Mezitím si měli čas prostory pořádně prohlédnout. V noci se podle policie vrátili, jenže maskovaní a s páčidly.

"Nejdříve si měli muži půjčit auto z autopůjčovny, přejet státní hranice a jet přímo do Ostravy," řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

V Ostravě-Hrabůvce se podezřelá dvojice prodejnou s mobilními telefony prohnala jako tajfun. Rozbili skleněné vitríny a z regálů pobrali všechno, co jim přišlo pod ruce. Škoda je 230 tisíc korun.

Související obsah

Podle vyšetřovatelů jim to ale nestačilo a vydali se krást i do dalšího obchodu, kam se vloupali přes výlohu. Navíc se dokázali protáhnout malým otvorem. Škoda se vyšplhala na 620 tisíc, mobily a další elektroniku pak podle kriminalistů prodávali ve své zemi.

"V dané věci byly zahájeny úkony pro trestný čin krádež a poškození dané věci," doplnila Michalíková.

Není zatím vyloučeno, že stejným způsobem kradli napříč republikou. Muži po zadržení putovali rovnou do vazby, kde budou čekat na soud. Hrozí jim až pětileté vězení

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz