Domácí

ŽIVĚ: Změny exekucí, covidové restrikce i očkování. Poslanci mají napilno

Poslanci mají ve středu nabitý program. Schválit mají změny v exekucích, které mají pomoct dlužníkům, probírat ale mají také pokuty za porušování pravidel silničního provozu, uvolňování protiepidemických opatření nebo očkování proti covidu.

Exekuční novela, kterou mají poslanci na programu, počítá například se zastavením dlouholetých neúspěšných exekucí a také s částečným omezením zabavování movitých věcí, mezi něž patří třeba vybavení domácnosti.

A lidé s nižšími dluhy by mohli získat právo své závazky hradit podle splátkového kalendáře. Projít mohou také některé změny týkající se dluhů z minulosti.

Související obsah

Do finiše směřuje také novela zákona o provozu na silnicích, která se zaměřuje mimo jiné na ochranu cyklistů nebo sankce za nedovolenou jízdu ve vyhrazených pruzích.

Odpoledne by se měli zákonodárci věnovat například pravidlům tzv. kurzarbeitu nebo krizovému ošetřovnému, na které by mohlo dosáhnout více lidí. Debatovat mají také o očkování a postupu při dalším uvolňování protiepidemických restrikcí.

K tématu se ve Snídani s Novou vyjádřil poslanec Patrik Nacher:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz