Zajímavosti

Facebook odstranil stránky města. Spletl si jeho název s nadávkou!

Facebook odstranil stránky města. Spletl si jeho název s nadávkou!
Zdroj: Google Street View

Sociální síť Facebook čelí kritice kvůli tomu, že dočasně zrušila stránku francouzského městečka Bitche. Stalo se tak poté, co algoritmus, který internetová firma používá, vyhodnotil název města jako anglickou nadávku. Stránky už jsou opět zprovozněny. Zástupci Facebooku se městečku omluvili.

Francouzské městečko na několik týdnů přišlo o svůj účet na sociální síti Facebook. Algoritmus, který firma používá, totiž vyhodnotil jeho název Bitche jako anglickou nadávku Bitch (v překladu čubka).

"Facebook nás 19. března informoval, že naše stránky Ville de Bitche už nejsou on-line přístupné kvůli porušení podmínek užívání služby,“ uvedl starosta města Benoit Kieffer. "Vypadá to, že jméno našeho města si někdo špatně vyložil,“ dodal.

Ačkoli se město pokusilo firmu brzy poté kontaktovat, stížnost se podařilo vyřešit až nyní. Podle starosty tato kuriózní situace dokazuje, že metody, které Facebook používá při kontrolování obsahu na síti, nejsou úplně v pořádku.

Související obsah

Chybu už se konečně podařilo napravit. "Šéf francouzského zastoupení Facebooku mě právě osobně kontaktoval, že stránka je opět aktivní a omluvil se za způsobené nepříjemnosti,“ oznámil Kieffer.

Starosta omluvu přijal a dokonce pozval šéfa francouzského zastoupení i zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga na návštěvu města. "Dohromady můžeme uctít památku našich amerických přátel ze 100. pěchotní divize, kteří nás přijeli za druhé světové války z Jižní Karolíny osvobodit. Sami se hrdě označovali za 'sons of Bitche',“ prohlásil.

La page Facebook de la Ville de Bitche est nouveau publie. Facebook avait censur notre page Ville de...

Zveejnil(a) Ville de Bitche dne ter 13. dubna 2021

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.
 

Štvou vás komentáře na sociálních sítích? Podívejte se na návod, jak změnit nastavení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz