Krimi

Policie naháněla opilého mladíka na babetě, nadýchal dvě promile

Nevšední honička s mopedem zaměstnala královéhradecké policisty v sobotu v půl jedenácté večer. Opilý babetista se snažil policejní hlídce nejdříve ujet, a poté i utéct po vlastních. Mladík se nakonec policistům sám vzdal, přičemž nadýchal přes dvě promile.

Policejní hlídka se v sobotu v půl jedenácté večer rozhodla zastavit muže jedoucího na babetě, který v Červeném Kostelci kličkoval po silnici ve Strmé ulici. Řidič po výzvě policistů zastavil, ale vzápětí začal ujíždět tmou pryč.

Vydal se Náchodskou ulicí, dále různými uličkami, kde projel i jednosměrkou, a nakonec najel do areálu jedné firmy - tam mu zběsilý útěk překazil plot. Muž se však nehodlal vzdát, a tak z babety seskočil a dal se na útěk po svých. Neměl však kam, proto se po chvilce zastavil, zvedl ruce nad hlavu a s policií začal spolupracovat.

Související obsah

"Policisté, ačkoliv muž u sebe neměl žádné doklady, ho ztotožnili jako 25letého muže z Policka. Když ho podrobili dechové zkoušce, přístroj ukázal více než 2 promile," uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Mladík přiznal, že před jízdou vypil pět piv, tři decilitry tvrdého alkoholu, navíc nemá řidičák. "V rejstříku trestů má již tři záznamy o uložení zákazu řízení všech motorových vozidel, poslední z nich vypršel na podzim loňského roku. Muže nyní čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může být odsouzen až k ročnímu vězení," dodala Komošová.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Policisté na Liberecku pronásledovali motorkáře, muž měl být ve vězení. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz