Krimi

Vražda krásné Niny v oboře: Krutá pomsta po odmítnuté lásce bude bez trestu

Pražští kriminalisté odložili případ zavražděné čtyřiadvacetileté Niny H., kterou našli mrtvou loni v listopadu v oboře Hvězda. Důvodem je fakt, že všechny stopy vedly k podezřelému Janovi, který svůj život ukončil skokem pod metro. Motivem byla pravděpodobně neopětovaná láska.

Od listopadu loňského roku kriminalisté vyšetřovali smrt 24leté Niny, nyní případ odložili. Dívka byla pohřešovaná spolu se svým 34letým kamarádem Janem. Pátrání skončilo tragicky, Ninu policisté našli v pražské oboře Hvězda mrtvou. Potvrdili, že žena zemřela násilnou smrtí.

Podezřelým byl její kamarád Jan, ke kterému vedly při vyšetřování všechny stopy. "Policisté na základě provedeného šetření a několika znaleckých posudků prokázali, že se tohoto jednání skutečně dopustil muž, který byl naposledy zachycen s ženou na kamerovém záznamu při odchodu z jejího bydliště," uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Související obsah

 

V zalesněném porostu měl Jan na Ninu zaútočit a způsobit jí bodnořezná zranění, která ji stála život. Krátce poté muž spáchal sebevraždu skokem pod metro ve stanici Vltavská. "Z tohoto důvodu kriminalisté věc odložili. Motivem jeho jednání byla s největší pravděpodobností neopětovaná láska k ženě," prozradila Kropáčová.

Během vyšetřování kriminalisté zjistili, že ve chvíli, kdy se rodina obrátila na policii, aby ji pomohla najít Ninu, už byla dívka po smrti. Při pátrání tak už nebyla šance najít ji živou.

"Policie pouze potvrdila to, co jsme si od začátku mysleli," vyjádřila se sestra zavražděné dívky Anna. "Nina nám moc chybí, nejde slovy popsat, jak moc. Jsme zničeni z toho, že nám ji vzal. Měla toho před sebou ještě tolik. Byla to úžasná holka a nejlepší sestra pod sluncem. Je pro mě neskutečně těžké o tom mluvit," svěřila se.

Související obsah

Na památku Niny rodina založila nadační fond pod názvem Ninin sen. Všichni jeho členové se mu věnují dobrovolně ve volném časem bez nároku na honorář. "Sestavili jsme dále poradní komisi, která nám bude pomáhat, jak nejrozumněji nakládat s vybranými penězi. Je velice těžké začít opět nějakým způsobem fungovat poté, co nás Nina opustila. Tento projekt nám ale pomáhá věnovat naši energii smysluplným směrem," dodala Anna.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Rodina zavražděné dívky uspořádala sbírku, ve které se podařilo vybrat od lidí miliony korun. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz