Zahraničí

Záhadný tvor na stromě děsil sídliště. Když ho odchytili, nevěřili svým očím

Záhadný tvor na stromě děsil sídliště. Když ho odchytili, nevěřili svým očím
Zdroj: Facebook

Dva dny se obyvatelé paneláku báli otvírat okna, aby jim do bytu nevlezl záhadný tvor. Ten se usídlil na stromě u balkónu a neměl se k odchodu. Musela zasáhnout odchytová služba. Ta se nestačila divit.

Obyvatelé jednoho z paneláků na sídlišti v polském Krakově zalarmovali ochránce zvířat. Na stromě před balkóny se jim totiž usídlil podivný tvor, který působil nebezpečně. Informoval o tom portál Polsat News.

"Je to hnědé a už dva dny to klečí na stromě naproti domu. Lidé radši neotvírají okna, protože se bojí, aby se to k nim nedostalo. Přijeďte a odvezte si to," volala vyděšená žena do spolku, který pečuje o zvířata z města.

Jeho zaměstnanci se domnívali, že by se mohlo jednat o nějakého nemocného dravce. Oznamovatelka jim ale řekla, že se zvíře spíš podobá leguánovi.

Související obsah

Pracovníci spolku nejdřív ženě nevěřili. "Kde by se vzal leguán na sídlišti v takové zimě? Roky práce mě ale naučily, že lidé jsou schopní zbavit se jakéhokoliv zvířete," připustil jeden z nich. Ochránci tak k paneláku nakonec dorazili.

Už první pohled jim ale prozradil, že žádné zvíře zachraňovat nebudou. Ze záhadného tvora se totiž vyklubal croissant, který pravděpodobně někdo vyhodil z okna. Spolek doufá, že lidé po tomto bizarním případu nepřestanou ohlašovat ohrožená zvířata.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Píše se na Deník.cz