Zajímavosti

Zmizel největší králík světa. Policie si myslí, že chlupáče někdo ukradl

Zmizel největší králík světa. Policie si myslí, že chlupáče někdo ukradl
Zdroj: Profimedia

Z anglického hrabství Worcestershire zmizel největší králík světa, který je zapsán i v Guinnessově knize rekordů. Policie si myslí, že obřího chlupáče někdo ukradl.

Britští policisté vyšetřují zmizení největšího králíka na světě. Darius byl naposledy spatřen v sobotu odpoledne v jeho zahradním výběhu ve městečku Stoulton, informuje Guardian.

Policie pracuje z verzí, že chlupáče někdo v noci ukradl přímo z něj. Zdrcená majitelka Annete Edwardsová už vypsala odměnu za dopadení pachatelů ve výši jednoho tisíc liber, což je zhruba 30 tisíc korun.

Související obsah

Obří chlupáč byl v roce 2010 zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako největší králík, jelikož je dlouhý úctyhodných 129 centimetrů. "Oceníme jakékoliv informace o krádeži oceněného králíka z jeho domova ve Stoultonu v hrabství Worcestershire," uvedla policie.

Darius patří k plemenu belgického obra, což je největší  plemeno králíků vůbec. V dospělosti můžou samci vážit až 10 kilogramů.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Kvůli ztracenému medvíděti zavřeli část Tater. Dostalo se až k turistům. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz