Zahraničí

Šílený střelec v USA zabil nejméně 8 lidí, pak zbraň obrátil proti sobě

Nejméně osm lidí má na svědomí šílený střelec, který si za cíl svého řádění zvolil skladiště na okraji města Indianapolis v USA. Útočník pálil v budově přepravní společnosti FedEx a podle dostupných informací nakonec zbraň obrátil proti sobě.

Incident poblíž letiště v hlavním městě státu Indiana se odehrál krátce před čtvrteční půlnocí místního času (v pátek ráno našeho času).

Mluvčí indianapoliské metropolitní policie Genae Cooková po střelbě uvedla, "že více lidí utrpělo střelná zranění" a že jich následkem toho osm zemřelo, píší The New York Times. Další zraněné záchranáři rozvezli do několika nemocnic v okolí. Později doplnila, že se střelcem je mrtvých celkem devět.

Cooková doplnila, že hrozba už byla zažehnána, protože agresor po hrůzném činu spáchal sebevraždu. Lidi, kteří se nemohou spojit se svými příbuznými pracujícími v tomto skladišti, zároveň policie vyzvala, aby se shromáždili v hotelu, který je od místa střelby vzdálený asi 1,5 kilometru. FedEx svým zaměstnancům nepovoluje při směnách ve skladišti používání mobilních telefonů.

Související obsah

Po střelbě v budově, která stojí u místního letiště, musel být přerušen také provoz na blízké dálnici. O motivu střelby nebo identitě útočníka zatím nejsou žádné bližší informace.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz