Zahraničí

William a Harry nepůjdou za rakví prince Philipa vedle sebe. Důvod je jasný

Na přání královny Alžběty II. nepůjdou princové William a Harry na smuteční obřad prince Philipa vedle sebe. Královská rodina chce předejít možným nepříjemnostem. Ceremoniálu se zúčastní pouze třicet nejbližších.

Vévoda z Edinburghu bude pohřben v sobotu ve tři hodiny po poledni ve Windsoru. Podle informací, které uvedl britský deník Daily Maily, nebudou princ William a Harry během ceremoniálu vedle sebe. Při průvodu půjdou za rakví nejprve děti prince Philipa a královny Alžběty: princ Charles, princezna Anne, princ Andrew a princ Edward. Za ně se zařadí princ William a Harry, mezi kterými bude kráčet Peter Philips, jejich bratranec a syn princezny Anne.

"Jde o pohřeb. O žádné drama nepůjde, jak si někteří myslí. Všechny úpravy v průvodu a zasedacím pořádku schválila sama královna," řekl mluvčí Buckinghamského paláce.

Související obsah

Williama a Harryho viděli naposledy spolu loni v březnu na oslavě dne Commonwealthu. V tu dobu se na sebe nemohli ani podívat. Harry a jeho manželka Meghan tehdy oznámili, že se z královské rodiny rozhodli odejít. Meghan, která je v pokročilém stádiu těhotenství, na sobotní pohřeb na doporučení lékaře nedorazí.
 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Jak má proběhnout pohřeb prince Philipa? Toto je předběžný plán. Na video se podívejte zde:

Přímý přenos z této smuteční události začíná v sobotu od 15:20 na TV Nova.

Anna Křenková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz