Domácí

Hamáček do Moskvy neletí. Musím zůstat na jednání vlády, uvedl ministr

Hamáček do Moskvy neletí. Musím zůstat na jednání vlády, uvedl ministr
Zdroj: TV Nova

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) do Moskvy nepoletí. V sobotu o tom informoval na twitteru s tím, že se tak domluvil s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Hamáček měl v plánu odletět v pondělí do Moskvy vyjednat vakcínu Sputnik V pro Česko.

Ministr vnitra Jan Hamáček musel zrušit pondělní cestu do Moskvy, kde měl v plánu jednat o dodávkách vakcíny Sputnik V. Nesouhlasil s ní totiž premiér Andrej Babiš (ANO), který to už v pátek potvrdil televizi Nova.


Hamáček následně v sobotu ráno na svém Twitteru doplnil informaci tím, že nemůže chybět na jednání vlády. "K mé plánované cestě do Moskvy - včera jsme se s panem premiérem dohodli, že je nutná má účast na pondělním jednání vlády," napsal v sobotu vicepremiér.

Související obsah

Jan Hamáček, který momentálně kromě ministerstva vnitra šéfuje i resortu zahraničí, chtěl v ruské metropoli jednat o možných dodávkách stále neschválené vakcíny Sputnik V. Babiš považoval cestu za zbytečnou, protože Česko už obdrželo nabídku na 300 tisíc dávek ruské vakcíny.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Ministr Jan Hamáček minulý týden zkolaboval. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz