Zahraničí

Královna ukázala oblíbenou fotku s princem Philipem. Září tam štěstím

Královna ukázala oblíbenou fotku s princem Philipem. Září tam štěstím
Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. nechala těsně před posledním rozloučením s princem Philipem zveřejnit jednu ze svých nejoblíbenějších společných fotek. Tu dosud znalo jen nejbližší okolí. Urozený pár se na snímku od ucha k uchu usmívá. Podle znalců královské rodiny dokazuje, jak silné pouto mezi nimi bylo. Manželský pár tvořili přes 73 let.

Královna se před pohřbem milovaného Philipa podělila s příznivci o jednu ze svých nejoblíbenějších společných fotografií. Dojemný snímek nechala zveřejnit na sociálních sítích.

Z úsměvů a radosti v očích se dá jasně vyčíst, jak si královští manželé užívali společně strávené chvíle. Fotku pořídila v roce 2003 na vrcholu skotského kopce Coyles of Muick hraběnka Sophie, manželka prince Edwarda, nejmladšího syna královny a vévody z Edingburghu. 

"Její veličenstvo a celá královská rodina děkují za všechny kondolence z celého světa. Ohromilo je, že se tolik lidí na počest vévodova života dělí o vzpomínky na něj," nechala královna vzkázat na instagramu.

Související obsah

Velká Británie se naposledy loučí s princem Philipem v sobotu odpoledne, pohřbem skončí osmidenní státní smutek. Kvůli koronavirové pandemii je kapacita smutečního obřadu omezená pouze na 30 nejbližších.

Šlechtic, manžel či vtipálek sršící energií: Tak se dal popsat princ Philip:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz