Krimi

Policie hledá dva Rusy kvůli Vrběticím! Měli také otrávit Skripala

Policie hledá dva Rusy kvůli Vrběticím! Měli také otrávit Skripala
Zdroj: NCOZ

Policie a Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) pátrají po dvou ruských agentech. Souvisí to s odhalením tajných služeb o možném zapojení ruských důstojníků do výbuchu muničních skladů ve Vrběticích. Jedná se o dvojici, která podezřelá i z otravy dvojitého agenta Sergeje Skripala novičokem.

Policie spolu s detektivy NCOZ pátrá po příslušnících ruské vojenské rozvědky GRU. Anatolij Čepiga a Alexander Miškin jsou podezřelí z otravy dvojitého agenta Sergeje Skripala v britském Salisbury. Stát mohli i za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích. Podle informací webu denikn.cz nepracovali v Česku údajně sami, mohl s nimi být ještě další ruský agent.

"V souvislosti s prověřováním okolností závažné trestné činnosti žádáme o pomoc při pátrání po dvou osobách, které se měly nejméně v období od 11. 10. 2014 do 16. 10. 2014 pohybovat na území České republiky, nejprve v Praze, následně v Moravskoslezském kraji a Zlínském kraji," uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Oznámení pátrání přišlo krátce po mimořádné tiskové konferenci premiéra Andreje Babiše (ANO) a Jana Hamáčka (ČSSD) o zjištění českých tajných služeb, že Rusko mohlo mít prsty v explozi vrbětických muničních skladů. Zahynuli při ní dva Češi.

Související obsah

Hledaní Rusové už několikrát měnili identitu. "Osoby využívaly nejméně dvě identity, kdy se nejprve prokazovaly dvěma ruskými pasy se jmény Alexander PETROV, nar. 13. 7. 1979 a Ruslan BOSHIROV, nar. 12. 4. 1978, následně pasem Moldavska na jméno Nicolai POPA, nar. 18. 7. 1979 a pasem Tádžikistánu vydaným na jméno Ruslan TABAROV, nar. 23. 10. 1975," dodal Ibehej.

"Pokud někdo tyto osoby viděl, nebo ví cokoliv o jejich pohybu a činnosti na území ČR, nechť to sdělí na tel.: 241 768 649 (operační středisko NCOZ), případně v běžné pracovní době na tel.: 974 760 530 (NCOZ expozitura Olomouc)," uzavřel.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz