Zahraničí

Alexej Navalnyj je v kritickém stavu, hrozí mu selhání ledvin

Alexej Navalnyj je v kritickém stavu, hrozí mu selhání ledvin
Zdroj: TV Nova

Stav ruského opozičního předáka Alexeje Navalného, který už více než dva týdny drží hladovku, je kritický. Uvězněnému kritikovi režimu ruského prezidenta Vladimira Putina hrozí selhání ledvin.

Navalnyj vyhlásil 31. března ve vězeňské kolonii ve městě Pokrov východně od Moskvy hladovku. Důvodem je snaha získat adekvátní lékařskou péči poté, co začal trpět bolestmi zad a znecitivěly mu končetiny.

"Jeho stav je skutečně kritický," uvedla Alexandra Zacharovová z Aliance lékařů, kterou ruské úřady označují za členku opozičních aktivistů. Zacharovová se odkazuje na výsledky lékařských testů, které tato odborová organizace dostala od Navalného právníků.

Související obsah

"Má vysokou hladinu draslíku v krvi a další vysoké hodnoty, které naznačují, že by mu mohly brzy selhat ledviny," dodala Zacharovová.


I Navalného osobní lékařka Anastasija Vasiľjevová a další lékaři požádali úřady o okamžitý přístup k uvězněnému politikovi. Ruské úřady totiž drží Navalného na samotce.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Další demonstrace v Rusku. Lidé protestují proti zadržení Navalného. Podívejte se na záběry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz