Domácí

Jaro nás ještě nečeká! Přijde studená fronta, varují meteorologové

Ani tento týden nás ještě nečeká jaro. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před studenou frontou, která k nám zamíří ze severozápadní Evropy. Celý týden můžeme očekávat chladné a deštivé počasí.

Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá oblast nižšího tlaku vzduchu nad jižní, střední a východní Evropou. Ve čtvrtek k nám zamíří studená fronta, která přejde přes naše území a zamíří na jihovýchod. V následujících dnech k nám pak bude z jižní Skandinávie proudit chladný vzduch.

Pondělí


V pondělí bude zataženo až oblačno, ráno ojediněle mlhy. Během dne se postupně na celém území objeví přeháňky. Ty se na jihu udrží i přes noc. Na severovýchodě začne k večeru ubývat srážek a oblačnosti. Denní teploty se budou pohybovat kolem 9 až 13 °C, v horách pak můžeme očekávat 5 °C. Celý den nás bude doprovázet mírný severní vítr.

Úterý


V noci na úterý klesnou teploty až k 1 °C. Přes den bude většinou oblačno, čekají nás také ranní mlhy. Během dne se mohou místy vyskytnout přeháňky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 10 až 14 °C. Opět jako v pondělí bude na celém území foukat studený vítr.

Související obsah

Středa

Středa začne studeným ránem a polojasnou oblohou, která se ale během dne změní v oblačno. Na celém území můžeme místy očekávat přeháňky. Denní teploty vyšplhají až k 17 °C a severní vítr nahradí slabší vítr ze západu

 

Čtvrtek


Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C. Předpověď na čtvrtek hlásí déšť nebo přeháňky na většině území. Místy se mohou vyskytnout i sněhové srážky. V odpoledních hodinách se situace zlepší a srážky by měly postupně ubývat. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat okolo 9 až 13 °C, na jihovýchodě pak můžeme očekávat až 15 °C. Po celý den nás bude doprovázet studený vítr.

Související obsah

Pátek

Páteční noční teploty budou lehce mrazivé. Nejnižší noční teploty dosáhnou 2 až -2 °C. Přes den bude oblačno až polojasno. Na severu a severovýchodě území můžeme očekávat přeháňky. Místy může i lehce sněžit. Teploty přes den se budou pohybovat okolo 7 až 11 °C. Ani v pátek se nevyhneme studenému větru, který bude foukat celý den.

 

Víkend

Podobné počasí nás čeká i přes víkend, v Česku by podle ČHMÚ mělo být oblačno až polojasno. Místy se objeví přeháňky a na horách můžeme očekávat sněžení. Teploty se vyšplhají na 9 až 14 °C.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Anna Křenková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz