Domácí

Jaro nás ještě nečeká! Přijde studená fronta, varují meteorologové

Ani tento týden nás ještě nečeká jaro. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před studenou frontou, která k nám zamíří ze severozápadní Evropy. Celý týden můžeme očekávat chladné a deštivé počasí.

Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá oblast nižšího tlaku vzduchu nad jižní, střední a východní Evropou. Ve čtvrtek k nám zamíří studená fronta, která přejde přes naše území a zamíří na jihovýchod. V následujících dnech k nám pak bude z jižní Skandinávie proudit chladný vzduch.

Pondělí


V pondělí bude zataženo až oblačno, ráno ojediněle mlhy. Během dne se postupně na celém území objeví přeháňky. Ty se na jihu udrží i přes noc. Na severovýchodě začne k večeru ubývat srážek a oblačnosti. Denní teploty se budou pohybovat kolem 9 až 13 °C, v horách pak můžeme očekávat 5 °C. Celý den nás bude doprovázet mírný severní vítr.

Úterý


V noci na úterý klesnou teploty až k 1 °C. Přes den bude většinou oblačno, čekají nás také ranní mlhy. Během dne se mohou místy vyskytnout přeháňky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 10 až 14 °C. Opět jako v pondělí bude na celém území foukat studený vítr.

Související obsah

Středa

Středa začne studeným ránem a polojasnou oblohou, která se ale během dne změní v oblačno. Na celém území můžeme místy očekávat přeháňky. Denní teploty vyšplhají až k 17 °C a severní vítr nahradí slabší vítr ze západu

 

Čtvrtek


Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C. Předpověď na čtvrtek hlásí déšť nebo přeháňky na většině území. Místy se mohou vyskytnout i sněhové srážky. V odpoledních hodinách se situace zlepší a srážky by měly postupně ubývat. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat okolo 9 až 13 °C, na jihovýchodě pak můžeme očekávat až 15 °C. Po celý den nás bude doprovázet studený vítr.

Související obsah

Pátek

Páteční noční teploty budou lehce mrazivé. Nejnižší noční teploty dosáhnou 2 až -2 °C. Přes den bude oblačno až polojasno. Na severu a severovýchodě území můžeme očekávat přeháňky. Místy může i lehce sněžit. Teploty přes den se budou pohybovat okolo 7 až 11 °C. Ani v pátek se nevyhneme studenému větru, který bude foukat celý den.

 

Víkend

Podobné počasí nás čeká i přes víkend, v Česku by podle ČHMÚ mělo být oblačno až polojasno. Místy se objeví přeháňky a na horách můžeme očekávat sněžení. Teploty se vyšplhají na 9 až 14 °C.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Anna Křenková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz