Domácí

Na D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem skončily opravy

Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem v pondělí končí poslední etapa oprav. Na tomto velmi problémovém úseku ale mělo být hotovo už skoro před dvěma roky.

Byla to noční můra řidičů i Ředitelství silnic a dálnic. Od pondělí už se tímto u nás nejvýše položeným dálničním úsekem po třech letech konečně jezdí bez omezení.

Letošní dokončovací práce mezi Větrným Jeníkovem a Humpolcem trvaly zhruba měsíc.

Během března ještě dělníci pracovali ve středovém pásu a instalovali nová svodidla. Do léta už budou dodělávat pouze ekodukt pro migraci zvěře na 95. kilometru.

Související obsah

Hotovo mělo být už v roce 2019, práce mají zpoždění skoro 2 roky. Za zdržení může původní zhotovitel – kazašsko-italsko-české konsorcium, které práce už od začátku naprosto nezvládalo.

"V některých dnech dokázali provést jen 15-16 procent, co ten den měli," řekl mluvčí Ředitelství silnic (ŘSD) a dálnic Jan Rýdl.

Když pak firmy nestihly před zimou dálnici zprůjezdnit a ta pak na dva dny zkolabovala, ministr dopravy je ze stavby odvolal a ŘSD se s nimi doteď soudí o pokuty v řádech desítek milionů korun.

Na mnoha dalších místech jako třeba na obchvatu Slaného, ale teď silniční stavební sezóna naopak začíná. Řidiči se musí připravit na kolony a objížďky.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Krátká zpráva

Evropský parlament udělil Sacharovu cenu Alexeji Navalnému

Evropský parlament udělil ve středu Sacharovu cenu za svobodné myšlení ruskému opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému. Ten je momentálně vězněn v ruském vězení. Parlament ocenil jeho boj za svobodu a demokracii.

Píše se na Deník.cz