Domácí

Vrbětice nebyly výjimkou! V Česku vybuchly sklady munice i chemičky

Vrbětice nebyly výjimkou! V Česku vybuchly sklady munice i chemičky
Zdroj: TV Nova

Výbuch munice ve skladu ve Vrběticích není jediným podobným neštěstím za uplynulou dekádu. Jen v následujícím roce po Vrběticích se exploze ozvaly na několika místech, za tu dobu zemřelo celkem šest lidí.

Vrbětická tragédie nebyla jedinou, která v posledních letech zasáhla Českou republiku. Některé z nich policisté odložili kvůli úmrtí viníka, další ale stále vyšetřují.


Bez zranění se naštěstí obešel výbuch munice v Bílině v Ústeckém kraji. To se stalo loni v září. Vyšetřování má na starosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) a stále pokračuje. "Ještě čekáme na výsledky znaleckých zkoumání," uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.
Nikdo nebyl obviněný. Více se dočtete zde na TN.cz.

Podívejte se na reportáž TV Nova o neštěstí v Kralupech nad Vltavou:Šest lidí zahynulo při výbuchu v areálu Synthos v Kralupech nad Vltavou ve Středočeském kraji v roce 2018. Dělníci tam čistili nádrž na benzín. Policie případ odložila kvůli úmrtí viníka.

Související obsah


Poličkou v Pardubickém kraji otřásl výbuch trhaviny v roce 2017. Stalo se to v Poličských strojírnách. Dvanáct lidí se zranilo, u dvou z nich byla zranění vážná. "Případ se stále vyšetřuje, čekáme na znalecký posudek," uvedla mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská. Obvinění jsou tři zaměstnanci, kterým hrozí po osmi letech za mřížemi, a jedna právnická osoba. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Podívejte se na reportáž TV Nova o explozi v Poličce:


Neštěstí ve Vrběticích se osehrálo na konci roku 2014. V následujícím roce se exploze ozvaly na dalších místech. V polovině srpna vybuchla etylenová jednotka litvínovské chemičky, což se ale obešlo bez obětí.

Související obsah

V září 2015 pak vybuchlo 320 tun střelného prachu v Poličských strojírnách v Pardubickém kraji, škoda byla 25 milionů korun. Na konci září explodoval střelný prach v areálu firmy Sellier&Bellot ve Vlašimi na Benešovsku. Podle báňského úřadu výbuch nastal v momentě, kdy jeden ze zaměstnanců přenášel třaskavinu z výrobní haly do meziskladu. Zemřeli tři lidé. "Případ byl odložen, viník při explozi zemřel," uvedla mluvčí benešovské policie Barbora Schneeweissová. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.
 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz