Domácí

Místo deklarovaných náhradních dílů chtěli vyvézt puškové granáty

Česká firma chtěla propašovat puškové granáty mimo území EU, konkrétně do Spojených států. Celníci je ale vyhmátli při běžné kontrole převáženého zboží. Granáty český vývozce v celním prohlášení vydával za sadu lisovaných náhradních dílů k secímu stroji.

Osm cvičných puškových granátů objevili středočeští celníci při běžné kontrole zboží určeného k vývozu do USA. Vojenský materiál chtěl český vývozce propašovat jako náhradní díly na secí stroj.

"Při fyzické kontrole zboží bylo středočeským celníkům jasné, že se nejedná o náhradní díly k secím strojům, ale o puškový granát na střelbu z jugoslávských pušek M59/66," řekla tisková mluvčí Celního úřadu pro Středočeský kraj Yvona Matějková.

Související obsah

Dopravce ani česká firma, která chtěla vojenský materiál do USA propašovat, navíc celníkům nepředložili potřebnou licenci pro vývoz vojenského materiálu a ani povolení pro obchod s nimi.

Vojenský materiál středočeská Celní správa zabavila. Podle Matějkové budou veškeré podklady postoupeny na Licenční správu Ministerstva průmyslu a obchodu, která kvůli neoprávněnému vývozu vojenského materiálu zahájí správní řízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz