Domácí

Poslanci odsoudili útok ve Vrběticích, Babiš se omluvil za slova o zboží

Událostmi kolem výbuchu ve Vrběticích se v úterý odpoledne zabývala Poslanecká sněmovna. Premiér se omluvil za svůj výrok o tom, že šlo o útok na zboží. Po zprávach od občanů poslance ujistil, že si vláda nepřeje žádnou válku, krok Ruska byl ale podle něj nepřijatelný, Česko bude dále reagovat. Poslanci v závěru jednání odsoudili útok ve Vrběticích a vyslovili souhlas s vyhoštěním ruských diplomatů.

Výbuchem v muničním skladu se už v pondělí večer zabýval bezpečnostní výbor. Kvůli Rusku se mimořádně sejde také branný a zahraniční výbor, i komise pro dohled nad činností tajných služeb.

Opoziční strany se v úterý chystají ve velkém probrat mimo jiné výrok premiéra Andreje Babiše, který označil výbuch za útok na zboží a nikoliv akt státního terorismu. Premiér se za svůj výrok omluvil, připustil, že se jednalo o teroristický akt, při kterém přišli o život dva lidé.

Na celý výstup premiéra Andreje Babiše (ANO) se můžete podívat zde:

K výrokům o zboží se vyjádřil i bývalý ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. "Útok na zboží- Odpálení skladu na našem území. Bratrská pomoc - Okupace Československa. Vojáci na dovolené - Anexe Krymu. Také mi ten rusko - český slovníček podsouvali, ale držel jsem se radši češtiny," zveřejnil na twitteru.

Na programu měli zákonodárci také situaci v ocelářském průmyslu. A to v souvislosti s firmou Liberty Ostrava, kde odbory vyhlásily stávkovou pohotovost.

Související obsah

Poslanci by v následujících dnech měli projednat také návrh na uzákonění delší dovolené a zvýšení přídavků na děti. Dolní komora parlamentu by mohla diskutovat také o uvolňování protikoronavirových opatření.

Program schůze obsahuje celkem 529 bodů. Poslanci by se například měli v rámci schůze vypořádat s předlohami, které jim vrátil Senát.


Schůze je plánovaná jako třítýdenní. S týdenní přestávkou pro jednání výborů by měla skončit v pátek 7. května.

  

Úlohu ruských agentů ve Vrběticích probíral i výbor pro obranu. K jakému závěru došel, se dozvíte v reportáži TV Nova, od reportérky Háty Sassmannové:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz