Domácí

Bez tepla mohou skončit stovky lidí, kohouty se zavřou už za pár dní

Strakonice dál řeší spor o dodávky tepla na jedno ze sídlišť. Městská teplárna se měla dohodnout se soukromým dodavatelem do konce minulého týdne. Tříměsíční jednání ale skončilo bez výsledku a teplárna hrozí omezením dodávek do tří stovek bytů.

Tisíce obyvatel sídliště Šumavská ve Strakonicích přišly o dodávky tepla na několik hodin už v polovině ledna. Spor mezi soukromým distributorem a městskou teplárnou tehdy řešil Energetický regulační úřad i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

"Výsledek jednání je takový, že dodávky budou obnoveny v plném rozsahu," řekl v půlce ledna šéf energetického úřadu Stanislav Trávníček. Obě strany dostaly tři měsíce, během kterých měly najít společnou řeč a dohodnout se na nové smlouvě.

Související obsah

Lhůta ale vypršela minulý pátek a jednání skončilo bez výsledku. Teplárna znovu pohrozila uzavřením kohoutů. "Pokud společnost Energo v dodatečné lhůtě neuhradí své závazky, přistoupí TST k omezení či přerušení dodávek tepelné energie, a to od 22 .4. 2021 pro všechna dotčená odběrná místa,“ uvedla nyní Teplárna Strakonice.

Soukromý distributor má dlužit teplárně stovky tisíc korun. Majitel firmy se hájí tím, že naopak teplárna dluží peníze jemu. Obě strany na sebe podaly žalobu. Sporem se tak bude zabývat soud.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz