Naše Česko

Zoologické zahrady mají stále problémy. Lidé se skládají i na krmivo

Přestože zoologické zahrady mohly konečně otevřít své brány, nadále se potýkají s výpadkem příjmů ze vstupného. Lidé se snaží pomoci, a to třeba sbírkami - například pro Zoo Na Hrádečku v jižních Čechách. Několik dobrovolníků tam ze sbírky nakoupilo krmivo pro zvířata a osobně ho také předali.

Ovoce, zeleninu, ořechy nebo luštěniny... Tohle všechno mohlo pořídit několik přátel díky sbírce. "My jsme si chtěli vybrat takovou zoologickou zahradu, která nepobírá dotace od kraje nebo od města a která má tím pádem kvůli nedostatku návštěvníků problémy," řekla jedna z dárkyň Pavla Pivoňka Vaňková.

Přes sociální sítě proto vyhlásili sbírku pro Zoo Na Hrádečku a hned se prý zvedla vlna pomoci. "Jsme za to šťastni, že vůbec takováhle akce vznikla a já můžu jen poděkovat," uvedla ředitelka zoo Romana Albrechtová.

Související obsah

Dobrovolníci, kteří přispěli, pak za odměnu mohli krmit některá zvířata. "My jsme krmili mrkví a jabky velbloudy i koně," svěřila se jedna z dobrovolnic.

Zoologické zahrady musely kvůli koronavirové pandemii na  dlouhé měsíce uzavřít brány. To pro ně znamená obrovské ztráty. Provozní potíže mají všechny zoologické zahrady. Mnoho z nich situaci ustálo jen díky solidaritě lidí.

Související obsah

"Díky sponzorům a adoptivním rodičům jsme toto období překlenuli," dodala Albrechtová. Ministerstvo životního prostředí koncem března rozhodlo podpořit zoologické zahrady osmdesáti miliony korun. To ale pro všechny prý rozhodně nestačí.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ts, TN.cz

K tématu Naše Česko

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz