Domácí

Piráti volají po předčasných volbách. Bartoš se chce sejít i s prezidentem

Předseda Pirátů Ivan Bartoš před úterním jednáním Poslanecké sněmovny oznámil, že se chce pokusit vyvolat předčasné volby a hledat cestu k rozpuštění Sněmovny. Vláda Andreje Babiše podle něj nezvládla rok pandemie. Nejprve ale musí být schválen nový volební zákon.

"Já bych se chtěl věnovat ještě jednomu tématu a to je ukončení vlády Andreje Babiše. Vlády, která dlouhodobě čelí vlastním problémům a řadě kauz týkajících se právě premiéra Babiše a nezvládla ten rok pandemie covid, o čemž vypovídá jednak ekonomická situace České republiky, ale i počet mrtvých," informoval předseda Pirátů Ivan Bartoš na tiskové konferenci před jednáním Sněmovny.

Jako první krok se pokusí Piráti vyvolat předčasné volby a hledat cestu k rozpuštění Poslanecké sněmovny, nastat by to mělo dle slov Bartoše, až Senát schválí nový volební zákon a podepíše ho prezident.

"Podle nás je varianta předčasných voleb jediná správná. Ta totiž umožní občanům znovu rozdat ty politické karty, jak se říká, a nepovede k posílení vlivu Hradu na tuto či budoucí vládu," doplnil Bartoš.

Související obsah

Ten chce v tomto týdnu vyvolat jednání hlavních politických aktérů, pozvat chce všechny strany zastoupené ve Sněmovně, sejít se chce i s prezidentem Milošem Zemanem.

K rozpuštění Poslanecké sněmovny jsou potřeba hlasy tří pětin poslanců, pro by tedy muselo zvednou ruku 120 zákonodárců. Až následně by se mohly konat předčasné volby.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz