Domácí

Při tragické srážce zemřel generál. Soud řidiči potvrdil tři roky vězení

Krajský soud v Hradci Králové potvrdil tříletý trest ve věznici s ostrahou a zákaz řízení na 10 let Vojtěchu Chaurovi. Ten v roce 2019 při zběsilé jízdě v mustangu zavinil smrt brigádního generála Milana Jakubů.

Obžaloba vinila Chauru z usmrcení z nedbalosti a z těžkého ublížení na zdraví. Na začátku prosince loňského roku vyměřil Okresní soud v Trutnově obviněnému tříletý trest. Dotyčný se však odvolal a žádal podmínku.


Krajský soud však v úterý potvrdil trest, tedy tříletý pobyt za mřížemi a zákaz řízení na 10 let. Chaura musí navíc pozůstalým a rodině vyplatit odškodné 1,3 milionu korun. Rozsudek je pravomocný.

Související obsah


Na konci září roku 2019 se Chaura proháněl v nadupaném oranžovém mustangu a smetl v protisměru posádku ve Škodě Rapid. Na místě zemřel brigádní generál Milan Jakubů.


"Byl to můj dlouholetý zástupce, takže mě to moc zasáhlo,“ popsal své pocity velitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun.


Generálova manželka skončila po nehodě v nemocnici s těžkým zraněním. S Chaurou cestoval na sedadle spolujezdce také 12letý chlapec. U soudu se navíc ukázalo, že Chaura byl "pirátem silnic" a hazardní jízda pro něj byla zcela běžná i v normální provozu.

Související obsah


Z dopravních předpisů si totiž před nehodou nic nedělal. Tehdy se nechal natočit, jak se svým malým synem jede po železničních kolejích.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

V autě, které smetl mustang, zemřel generál. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz