Zahraničí

Rusko chce zakázat české pivo, je to odveta za vyhoštění diplomatů

Rusko chce zakázat české pivo, je to odveta za vyhoštění diplomatů
Zdroj: TV Nova

Šéf organizace Střízlivé Rusko Sultan Chamzajev chce v Rusku zakázat české pivo. Uvedl tak v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Govorit Moskva. Mělo by jít o odvetu za jednání Česka v předešlých dnech.

"Politické skupiny si v České republice konečně uvědomí, že jejich činy mohou mít ekonomické důsledky pro celou zemi," uvedl v rozhovoru Sultan Chamzajev. Podle něj zvládnou Rusové žít bez pití a zákaz českého alkoholu akorát pomůže snížit jeho popularitu. Informace přinesl portál ria.ru.


Zákaz českého piva má být jedním z prvních důsledků vyhoštění 18 ruských diplomatů z České republiky. "V Rusku konzumujeme zhruba osm miliard litrů piva ročně. Jde také o určité procento českého piva. Je třeba ho zakázat, ať si ho konzumují sami. Pak se probudí, přijdou k rozumu a poučí se," dodal Chamzajev v rozhovoru.

Související obsah


V sobotu české úřady obvinily Rusko z účasti na výbuchu ve skladu zbraní ve Vrběticích v roce 2014. Následně bylo vyhlášeno pátrání po dvou ruských agentech, kteří podle vyšetřování stojí za explozí muničního skladu. Česko poté oznámilo, že je připraveno vyloučit ruskou společnost Rosatom z tendru na dostavbu Dukovan.

Moskva v první reakci vyhostila z české ambasády 20 zaměstnanců. Zákaz českého piva v Rusku by tak byl dalším pokračováním ruské odvety.
 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Opozice zuří: Babišův výrok o Vrběticích je skandál, ať odstoupí. Na video se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz